Cadillac elektrikli otomobil piyasasında son şansını kullanmak istiyor

Cadillac yeni dönemde oldukça büyük işler başarmak ve halen saygı gösterilen markasını kullanmak için elektrikli otomobil devrinde adının geçmesini istiyor. Güçlü ve ihtişamlı tasarımıyla elektrikli otomobil piyasasında adından söz ettirmek isteyen Cadillac, 2021 yılında ilk elektrikli otomobilini tanıtacak.


General Motors’un sahibi olduğu otomobil şirketi Cadillac, yeni dönemde oldukça farklı projeler üzerinde olduğunu açıkladığını ve yenilenmenin başlayacağı tarih için 2021 yılını gösterdi. Şirketin şuanda satışları oldukça kötüdür ve neredeyse hiçbir aracı satılmıyor. Şirket küllerinden tekrar doğmak için oldukça büyük çaba sarf ediyor ve yabancı kaynaklı bir otomobil sitesine göre bütün parasını elektrikli otomobil için kullanıyor. Cadillac artık yükselmek ve aynı zamanda dönüşmek için son derece başarılı çabalar sarf ediyor. Şirketin artık uzun yıllar sürecek planları var ama bu planları devam ettirebilmek için elektrikli otomobil satışlarında başarıyı yakalaması gerekiyor.

CADİLLAC GERİ DÖNÜŞ HİKAYESİ YAZMAYA HAZIRLANIYOR

Şirketin yeni hazırladığı elektrikli araç SUV kategorisinde bir tarih yazmaya hazırlıyor. Elektrikli otomobil piyasasında lider konumda olan Tesla’nın henüz bir SUV aracı yok ve Cadillac bu açığı görerek harekete geçti. Cadillac eğer SUV kategorisinde başarılı bir yol izlerse oldukça ciddi gelirler elde edecek ve elektrikli otomobil konusunda çok ciddi bir dönüşüm gerçekleştirecek. Detroit yönetiminin New York’a taşınması son derece yerinde bir adım olmuştu çünkü piyasadaki eksiklikleri çok daha net bir şekilde görebiliyorlardı. Fakat alınan yeni bir kararla tekrar Detroit yollarının göründüğünü de açıklandı. Markanın yöneticileri piyasadaki eksik yerleri ve diğer markaların başarılı olamadıkları pozisyonları doldurmak için alışıyor ve bütün paralarını bu ama için kullanıyor.

ELEKTRİKLİ ARAÇ KATEGORİSİNDE LİDER OLMAK İSTİYOR

Halen oldukça güçlü bir marka olan Cadillac, bu gücünü kullanmak istiyor ve dünyanın gittiği yere doğru da dönüşüm yapmak istiyor. Cadillac güçlü markasını ve logosunu elektrikli araçlarda kullanmak istiyor ve SUV başta olmak üzere birçok konuda oldukça büyük çalışmalar yapıyor. Cadillac’ın artık farklı bir yönetim şekli olacağını söyleyen yönetim kurulu başkanı Reuss, yetenekli insanlarla ihtiyaçlarının olduklarını dile getirdi.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

53 yaşındaki Toyota Corolla’nın 2019 fiyatı açıklandı

Toyota'nın 2019 yılına özel olarak hazırladığı ve 12. nesli ile karşımıza çıkan bir model olan Corolla, hibrit seçeneğiyle de Türkiye'de satışa çıkacak. 4 ayrı versiyonu olan Toyota Coralla, 95 bin 700 TL'den başlayan fiyatlarla sahibine ulaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.