Metin2 Pvp Serverlar Kapatılıyor! Rubinum Kapandı!


Çoğu oyun firmasının olduğu gibi Gameforge firmasının da pvp serverlar ile başı dertte. Geçmiş dönemde sızdırılan oyun dosyaları üzerinden geliştirilmesi ve herkese açık şekilde paylaşılması çok fazla metin2 pvp serverının ortaya çıkmasına neden oldu. Gameforge firması bu konu ile ilgili hiçbir şey yapmadığı için çok eleştiriliyordu. Kısa bir süre önce Metin2 Türkiye ekibi tarafından Youtube`da yer alan pvp server videoları telif sebebiyle sildirildi ve video çeken Youtuberların kanalları kapatıldı. Daha bu konu tazeliğini yitirmemişken şimdi de Rubinum isimli Alman pvp serverı kapatıldı. Gameforge Türkiye forumunda bu serverın Gameforge firması tarafından kapatıldığı açıklandı. Rubinum yöneticilerine ise herhangi bir şekilde ulaşılamıyor. Siteyi, oyunu kapatıp aynı zamanda Discord gruplarından da ayrıldılar.
Metin2 Türkiye forumlarında ise bunun daha başlangıç olduğu, Pvp server açan, destek veren, reklamını yapan tüm oluşumlara karşı bundan sonra hukuki yollarla gereken herşeyin yapılacağı açıklandı. Son dönemlerde forum ve sosyal medyada Metin2 pvp oyuncularının sıkça tartıştığı konuların başında bu konu var. En çok merak edilen soru ise sırada kapatılacak hangi metin2 pvp serverlar var ?

Kaynak : https://www.turkmmo.com/rubinum-metin2-pvp-serveri-kapatildi-gameforge-turkiyede-ki-serverlari-kapatacak-mi-h129091.html

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çukur Dizisi Şimdi Zula`da!

3 sezondur adını zirveye yazdıran ve dünyada farklı coğrafyalarda pek çok ülkede beğeniyle izlenen Ay …

1 Yorum

 1. RubinumGerçekler

  Rubinum serveri bir kaç aydır maddi sıkıntı içerisindeydi
  .Buna rağmen itemci sitesine ep kodları atma zahmetine girmediler ve ne idiği belirsiz bir ‘Strangler’ isimli rütbesi belli olmayan biri oyunculara ep karşılığı çeviri yaptırdı.
  Bir dünya bedava ep dağıtıldı.
  Oyunun farklı dillere çevirinimi tamamlandıktan sonr . Rubinum yönetimi bilerek serverin telif yemesini sağladı.Tr comasıda bundan prim kasttı.
  En basit kanıt olarak başka büyük pvplerin telif yememesini görebilirsiniz. Bknz. Aeldra Wom3 ve para ihtiyacı olan bir server neden ep kodu satmaz?. Bu bilgileri server 1 gmsi regiaa dan aldım. Server2 nin en çok oynayanlarındandır. Twitch/regiaa dan geçmiş yayınlarını izleyebilirsiniz.
  Discord sunucusunda hiçbirşey bildirmezlerken epvpde rahat rahat takılıp sohbet ediyorlar.
  Bu bilgileri yayın. Bu insanların gerçek yüzünü paylaşın

  İlerde tüm çevirileri tam olup yeni açılacak Pvplere dikkat edin. Rubinum yönetimi açabilir. Eurus, Patiance,Eazy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.