Türkiye`nin En Büyük Oyun Şirketleri 2023


Türkiye`nin En Büyük Oyun Şirketleri 2023 1

Türk oyun şirketleri arasında 2023 yılı itibariyle öne çıkanlar aşağıdaki gibidir. Sıralama karışık olarak gerçekleştirilmiştir. Türkiye`nin en büyük oyun şirketleri şu şekilde ;

  1. Peak Games: Peak Games, dünya genelinde popüler mobil oyunlar üreten bir oyun şirketidir. Toon Blast, Toy Blast, Lost Jewels, Gin Rummy Plus gibi oyunlar, şirketin en popüler oyunları arasındadır.
  2. Netmarble Turkey: Netmarble Turkey, dünya genelinde popüler mobil oyunlar üreten bir oyun şirketidir. Lineage 2: Revolution, BTS World, Marvel Future Fight, The King of Fighters ALLSTAR gibi oyunlar, şirketin en popüler oyunları arasındadır.
  3. Gram Games: Gram Games, özellikle mobil platformlar için oyunlar geliştiren bir oyun şirketidir. 1010!, Six, Merge Dragons, Merge Magic! gibi oyunlar, şirketin en popüler oyunları arasındadır.
  4. TaleWorlds Entertainment: TaleWorlds Entertainment, Mount & Blade oyun serisi gibi bilgisayar oyunları geliştiren bir Türk oyun şirketidir.
  5. Peak Labs: Peak Labs, mobil oyunlar ve oyun teknolojileri geliştiren bir oyun şirketidir. Pocket Rush, Lumino City, Crash of Cars ise en popüler oyunlarıdır.
  6. Ruby Games: Ruby Games, mobil platformlar için çeşitli oyunlar geliştiren bir Türk oyun şirketidir. En bilinen oyunları ise :  Golf Masters – Fun Golf Game, Paper Wings
  7. Good Job Games: Good Job Games, mobil platformlar için arcade ve casual oyunlar geliştiren bir Türk oyun şirketidir. Color Dunk 3D, Run Race 3D, Polysphere, Epic Race 3D gibi oyunları geliştirmişlerdir.
  8. Tale of Toast: Tale of Toast, MMORPG türündeki oyunlar geliştiren bir Türk oyun şirketidir.
  9. Enka Games: Enka Games, özellikle Android ve iOS platformları için oyunlar geliştiren bir Türk oyun şirketidir. Geliştirdikleri oyunlar ise Jelly Shift, Idle Coffee Corp, Mr. Bullet – Spy Puzzles
  10. Nuri Works: Nuri Works, mobil platformlar için özellikle eğitici oyunlar geliştiren bir Türk oyun şirketidir. Brain It On!, Brain It On! 2, Just Get 10, Mahjong Treasure Quest oyunlarını geliştirdiler.

Bu oyun şirketleri, Türkiye’de oyun endüstrisi için önemli bir yere sahiptirler ve dünya genelinde de tanınmış oyunlar geliştiriyorlar.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rise Online World, 15 Nisan`da Açılıyor! 5

Rise Online World, 15 Nisan`da Açılıyor!

Rise Online World, Mmorpg oyuncuları tarafından uzun süredir bekleniyordu. Beta testleri sonuçlanan oyun 15 Nisan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.