53 yaşındaki Toyota Corolla’nın 2019 fiyatı açıklandı

Toyota’nın 2019 yılına özel olarak hazırladığı ve 12. nesli ile karşımıza çıkan bir model olan Corolla, hibrit seçeneğiyle de Türkiye’de satışa çıkacak. 4 ayrı versiyonu olan Toyota Coralla, 95 bin 700 TL’den başlayan fiyatlarla sahibine ulaşacak.


Günümüzde Türkiye’de üretilen ve dünyaya ihraç edilen bir model olan Toyota’nın 53 yaşına basmış modeli Corolla’nın 12. nesli ortaya çıktı. 12. kez yenilenen ve tekrar satışa çıkan 2019 model Corolla’nın Türkiye için satış fiyatı belli oldu. Türkiye’de üretilen araç uygun fiyata satılacağı gibi aynı zamanda daha fazla yakıt tasarrufu sağlayacak olan motor seçeneği hibrit versiyonda satışa çıkacak. Benzinli modeli hurda teşviği ile birlikte 95 bin 700 TL’den başlayan fiyatlarla satılacak. Hibrit versiyonu satın almak için ise en az 137 bin 500 TL ödemek zorunda kalınacak.

4 AYRI VERSİYONU OLACAK

Yeni Toyota Corolla’nın 4 ayrı versiyonu olacak ve her versiyon farklı özelliklerle gelecek. Araçta olması gereken birçok özellik opsiyon olarak sunulacak ama elbette standart olarak gelen özellikler her versiyonda olacak. Vision, Dream, Flame ve Passion versiyonlarıyla bütün bayilerde yerini alacak olan yeni Corolla, 2019 yılında Türkiye’de ciddi satış rakamlarına ulaşacak. Yakıt tasarrufu ile ve aynı zamanda sağlamlığı ile ünlü olan Toyota’nın bu sene iyi bir satış rakamına ulaşması bekleniyor.

46 MİLYONDAN FAZLA SATTI

İlk üretildiği yıl olan 1966 tarihinden bu yana günümüze kadar toplamda 46 milyondan fazla Corolla modeli satıldı. Bu modelin en büyük artılardan birisi ise her amaçlar için tasarlanmış olmasıdır. Aracın içerisindeki malzemeler ve motor oldukça uzun ömürlüdür. 2016 verilerine göre dünyanın en büyük otomobil şirketi olan Toyota’nın ana merkezi Japonya’da bulunuyor.

YAZAR: KADİR NAZIM

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiat’ın ezber bozan modeli Egea’nın spor modeli Bursa’da üretiliyor

Büyüme konusunda İstanbul'a yetişen Bursa'da üretilen Fiat Egea modelinin spor versiyonu ortaya çıktı. 136 bin TL başlangıç fiyatı ile satışa sunulacak olan Fiat Egea Sport, farklı tasarım anlayışı ve yakıt tasarrufu ile kullanıcısının tüylerini diken diken edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.