BUMO dev kamyonları doğal karavan haline getiriyor

Aile şirketi olarak kurulan BUMO markası, taşınabilir yaşam alanları üretiyor. 129 bin avrodan başlayan fiyatlarla, içerisinde odun sobası olan ve istediğiniz yere indirebileceğiniz karavanları almak mümkün bir hale geldi. Şirketin BUMO araçları, tamamen doğal malzemelerden yapılıyor.


Son 5 yıldır bütün dünyada karavanlar artık bir trend haline gelmeye başladı. Özellikle SUV model araçlarının kullanılmasından sonra insanlar artık karavan satın almaya başladılar. Bazı markalar karavan kamyonet satarken bazıları araçlara monte edilen ‘seyyar karavan’ denilen modeller üretmeye başladı. Yeni ortaya çıkan BUMO adlı bir marka ise bambaşka bir konsept ile piyasaya atıldı. Şuanda var olan bütün karavanların plastik ve sağlığa zararlı malzemelerden yapıldığını söyledi. Üstelik markanın bir açıklaması bütün doğa severler tarafından tam not aldı. BUMO, doğa ile iç içe yaşamak isteyen insanların plastik yada demir karavanlarda yaşamasına da anlam veremediğini söyledi.

DOĞAL MALZEMELERDEN YAŞAM KABİNİ OLUŞTURULUYOR

Dünyanın pahalı karavanları bile genelde plastik yada demir malzemeden yapılıyor ve fahiş fiyatlara satılıyor. Bir aile şirketi olarak kurulan BUMO, doğal yaşamı daha iyi bir hale getirebilmek için tamamen doğal malzemelerden üretilmiş yeni yaşam kabinleri üretiyor. Bu yaşam kabinleri ise daha iyi bir performans için direkt olarak kamyonlara monte ediliyor. Yukarıda gördüğünüz BUMO markasının yaptığı Mercedes marka kamyonun içerisinde odun ile çalışan doğal bir sobada var. Ayrıca yapılan bu kamyon her tarafında güneş paneli var. Isınmak için soba kullanıldığı için güneş enerjisi sadece ışıklandırma için kullanılabiliyor.

BUMO ARAÇLARDAN DIŞARI ÇIKABİLİYOR

İnşa edilen BUMO aracında, gördüğünüz bütün yapıyı tek bir hareketle doğaya bırakabiliyorsunuz. Böylece sürekli yol yapmak yerine gittiğiniz yerlerde günlerce kalabiliyorsunuz. 129 bin avrodan başlayan fiyatlarla satılan araçların 3 ayrı modeli var ve standart özelliklerde satışa sunulan en büyük BUMO’nun fiyatı yaklaşık olarak 210 bin avrodur. En düşük fiyat sahip olan BUMO’da 70 litrelik bir yakıt deposu var. 150 litrelik temiz su ve 100 litrelik akıt su depolayabilen araca istek dahilinde farklı özelliklerde ekletilebiliyor.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

53 yaşındaki Toyota Corolla’nın 2019 fiyatı açıklandı

Toyota'nın 2019 yılına özel olarak hazırladığı ve 12. nesli ile karşımıza çıkan bir model olan Corolla, hibrit seçeneğiyle de Türkiye'de satışa çıkacak. 4 ayrı versiyonu olan Toyota Coralla, 95 bin 700 TL'den başlayan fiyatlarla sahibine ulaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.