Steam binlerce hesabı kalıcı olarak sildi

Steam kullanıcılarından hile yapanların hesabı bir bir siliniyor. Steam Türkiye başta olmak üzere global anlamda ciddi bir temizlik yaptığı ve bu temizliklerin sık sık yapılacağı bildirildi. Hile yapan kullanıcıların hesapları kalıcı olarak siliniyor.


Steam artık neredeyse bütün oyunların merkezi haline geldi. Bu platform sayesinde birçok oyun yazılımı şirketi kuruldu çünkü hiç reklam yapmadan sadece Steam bildirimleri ile yeni çıkan bir oyun hemen indiriliyor. Milyonlarca ücretli kullanıcısı olan dünyanın en büyük oyun platformu Steam artık çok daha fazla oyuna ev sahipliği yapıyor. Steam genel olarak oyunları ücretli olarak satan ve güvenliğini sağlayan platformlardan bir tanesidir. Dolayısıyla kullanıcılar ve aynı zamanda oyun yapım şirketleri bu yüzden Steam ile çalışıyor.

HİLE YAPAN KULLANICILARA ELVEDA DENİLDİ

Özellikle CS:GO oyununda hile yapan binlerce kullanıcının hesabı kalıcı olarak kapatıldı. Kullanıcıların bazıları hile yapmadıklarını dile getiriyor ama Steam hiçbir şekilde geri dönüşlere cevap vermiyor çünkü hile yapan kullanıcılar için oldukça net bir tavrı var. Bunun haricinde CS:GO haricinde birçok strateji oyununda bazı hilelerin ortaya çıktığı ve bu sebeple Steam’den şu ana kadar milyonlarca hesabın kapandığı söyleniyor. Türkiye’de milyonlarca Steam kullanıcısından birçok CS:GO oyunu kullanıcısının hile yaptığı ise analizler sonucunda ortaya çıkıyor.

YENİ HESAPLAR ALARAK DEVAM EDİYORLAR

Oyun yapımcıları sürekli olarak güncellemeler yapıyor ve Steam sunucuları hileyi engelliyor ama maalesef buna çare bulunmuyor. Yıllardır dünya üzerinde uyuşturucuya çare bulunamadığı gibi bu tür oyun yazılımlarında da sürekli olarak yeni hileler geliştiriliyor. Kötü niyetli kullanıcılar yeni hesaplar alarak Steam’e çok daha fazla para kazandırıyor ve bunun yanında yeni hilelerini denemeye başlıyor. Steam bu soruna köklü bir çözüm bulmadı ama sürekli olarak hileli kullanıcıların para vererek aldığı oyunların olduğu hesapları kalıcı olarak silmeye devam ediyor.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nintendo Switch’de yenilik! Dungeons & Aliens kullanıma sunuldu

Nintendo Switch kullanıcılarını uzun zamandır beklediği bir strateji oyunu olan Dungeons & Aliens sonunda yayınlandı. Oyunun öne çıkan özellikleri ve aynı zamanda hikayesini haberimizde ele alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.