Sceptic kanalının sahibi 14 yaşındaki çocuk milyoner oldu

Youtube’da Fortnite oyununu oynayan girişimci bir genç, kendi Youtube kanalı ile milyoner olmayı başardı. Fortnite oynamak için liseyi dışarıdan okuyan Sceptic kanalının sahibi 14 yaşındaki genç, videolarını milyonlarca kişiye izlettirmeyi başarıyor.


Sosyal medya ile zengin olan girişimciler dünyasına, 14 yaşındaki bir çocukta eklendi. Fortnite oyunu oynarken çektiği videoları Youtube kanalına koyarak oldukça büyük bir kitleye sahip olan Sceptic isimli Youtube kanalı, Youtube dışında birçok sosyal medya girişiminde öne çıkmayı başardı. Griffin Spikoski ismindeki 14 yaşındaki çocuk, Youtube’a koyduğu videolardan 200 bin dolar para kazanmayı başardı. Güncel döviz kurunu baz aldığımızda, 14 yaşındaki çocuğun 1 milyon liradan fazla para kazandığını görebilirsiniz.

FORTNİTE OYUNCUSU YENEREK ÜNLÜ OLMUŞTU

Fortnite oyunu bütün dünyada etkisini göstermeye başladığı zamanlarda, birçok oyuncunun maçı Youtube’da milyonlarca izleniyordu. Sceptic kanalının sahibi Griffin Spikoski, ünlü bir Fortnite oyuncusunu yendi ve bu oynayış videosunu kendi kanalına yükledi. Bu videonun 5 milyondan fazla izlenmesi, diğer videolarının da izlenmesinin önünü açtı. Videolar izlenmeye devam ederken, takipçisi sayısında da ciddi artış olan Sceptic kanalı, halen başarılı ilerleyişine devam ediyor.

GÜNDE 8 SAAT OYNUYOR

Birçok E-spor oyuncusun örnek olarak bu işe atılan Gamer, lise eğitimini yarıda bırakmış ve günde 8 saat oyun oynamaya başlamış. Diğer E-sporcular gibi oyun oynamayı bir meslek haline getiren Griffin Spikoski, lise eğitimine ise uzaktan aldığı dersler ile devam ediyor. 200 bin dolardan fazla para kazanan Sceptic kanalının başarısını sizde Youtube kanalına girerek görebilirsiniz.

YAZAR: EFE SALİH

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Stadia tanıtıldı! Oyun dünyasında devrim yapılacak

Uzun zamandır kulislere konu olan Google'ın bulut tabanlı oyun platformu sonunda ortaya çıktı. Google Stadia ismini alan oyun platformunun alt yapısı Chrome olacak. Google Stadia'da çalışacak özel bir oyun denetleyicisi de tanıtıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.