E-spor eskisinden daha fazla sponsor buluyor

Son zamanlarda oldukça fazla değer verilen bir sektör olan E-spor için yeni sponsorlar çıkmaya başladı. Sponsorların sayısının artmasıyla birlikte havuzdaki para birikti ve E-spor oyuncularının sayısında çok ciddi artış oldu.


Türkiye’de son zamanlarda oldukça yaygın bir hale gelmeye başlayan yeni nesil bir para kazanma ve aynı zamanda meslek olan e-spor ilgi odağı oldu. Eskiden oyunculara karşı kötü bir gözle bakılıyordu ama artık durum değişti çünkü insanların en çok önem verdiği şeylerden birisi sadece para kazanmak oldu. Sadece Türkiye’de değil bütün dünyada her 5 üniversite mezunundan birisi kendi mesleğini yapmıyor. Hal böyle olunca insanlar meslek edinmek yerine sadece para kazanmaya ve hobilerine önem veriyorlar. E-spor ise bu devirde en çok ilgi gören şeyler arasındadır. Oyun oynarak para kazanma gibi görülse de aslında durum böyle değildir çünkü oyuncunun saatlerce antrenman yapması gerekiyor.

OYUNCULAR SAATLERCE ANTRENMAN YAPIYORLAR

Oyuncuların muhtemelen en çok sıkıldığı konulardan birisi yada yapmaktan zevk almadığı şeylerden birisi antrenman yapmaktır. Yani E-spor denince akla ilk gelen şey oyun oynayarak para kazanma birçok şey ortadan kalkıyor. Çünkü oyuncular ekip halinde antrenman yapmak zorundalar çünkü kendilerini her türlü senaryoya hazırlamak zorundalar. Tıpkı askere gitmek ve eğitim almak gibi düşünmek gerekiyor. Eğer sizde oyuncu olmak istiyorsanız günde en az 10 saatlik antrenmanlara hazır olun çünkü bu iş kesinlikle tecrübe kazanmadan yapılmıyor. Ekipte herkesin nereye gideceğini bilmesi gerekiyor ve aynı zamanda kendi ekipmanlarını en iyi şekilde kullanabilmesi gerekiyor. Dolayısıyla her türlü saçmalığa da hazır olması bekleniyor.

SPONSOR SAYISINDA CİDDİ ARTIŞ VAR

Eskiden ülkemizde bırakın interneti bilgisayar satışları bile çok düşük seviyeydi. Ama son 2 yıldır bu durum değişti çünkü Türkiye’nin teknoloji hamlesi başladı. Türkiye’de birçok marka ofis açtı ve haliyle insanlar akıllı telefon ve bilgisayar satın almaya başladı. Oyun bilgisayarları, yüzlerce dolar değerinde oyunlar ve buluşmalar olunca E-spor sektöründe sponsor sayıları çoğaldı. Üstelik çok büyük markalar artık E-spor oyuncularına ve takımlarına sponsor oluyorlar. Türkiye’de yaygınlaşmasını beklediğimiz E-spor sektöründe bütün oyunculara başarılar diliyoruz.

YAZAR: TOLGA KAPAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çukur Dizisi Şimdi Zula`da!

3 sezondur adını zirveye yazdıran ve dünyada farklı coğrafyalarda pek çok ülkede beğeniyle izlenen Ay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.