Google hayatı kolaylaştırmada kararlı! Ehliyet ve kimlik dijital olacak

Google’ın hayatı daha kolay bir hale getirmek için çabalaması meyvelerini vermeye başladı. Telefonunuzu ehliyet ve kimlik olarak kullanmanızı sağlayacak yeni bir dijital kimlik projesi ortaya çıktı. Google’dan gelen bu haber birçok kullanıcıyı sevindirdi.


Google hayatı kolaylaştırmada kararlı! Ehliyet ve kimlik dijital olacak 1

Google’ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve alışverişlerde uygulamaya çalıştığı yeni bir özelliği artık hayatımıza entegre etmek için çalıştığı ortaya çıktı. Dijital kimlik projesi ile artık kimlik ve ehliyet bilgilerimiz akıllı telefonlarımızda barınacak. Kullanıcıya ait bütün bilgiler, akıllı telefonu içerisinde yer alan güvenli ve ayrılmış bir depolama biriminde saklanacak. Nüfusu fazla olan ülkelerde dijitalleşme aşamasında ciddi sorunlar ortaya çıkıyor.

KİŞİYE ÖZEL UYGULAMA OLMASI GEREKİYOR

Akıllı telefonlarda saklanılmaya çalışılan ehliyet, kimlik ve birçok yeni bilginin yeni adının ‘dijital kimlik’ olması bekleniyor. Bazı ülkelerde dijitalleşme süreci test ediliyor fakat bütün testlerde başarısızlık ile karşılaşılıyor. Kişiye özel uygulama gerektiren dijital kimlik projelerinde alternatif çözüm ise markaların ya da devletlerin uygulayacağı güvenlik çözümleri oluyor. Her iki durumunda bütün dünya için çok zor olduğunu tahmin edebilirsiniz. Google’ın hepsini bir kenara koyup, dijital kimlik projesi için ciddi bir ilerleme kaydettiği ortaya çıktı.

DİJİTAL KİMLİK İÇİN UZUN YILLAR BEKLENECEK

Google’ın üzerinde çalıştığı dijital kimlik projesinin bütün dünyada kullanabilmesi için çalışmalar yapılıyor ama güvenlik duvarına gelindiğinde Google’da bu duruma halen çözüm bulamıyor. Akıllı telefonlara entegre edilecek olan kişisel bilgilere, şarj bittiğinde ya da telefon zarar gördüğünde nasıl ulaşılacak merak ediliyor. Dijital kimlik için uzun yıllar beklemek gerekecek ama tek bir telefon ile kimlik, ehliyet yada diğer bütün resmi evraklarınızı taşımanıza gerek kalmayacak.

YAZAR: EFE SALİH

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zula Sistem Gereksinimleri 2019 5

Zula Sistem Gereksinimleri 2019

Zula sistem gereksinimleri belli oldu. 2019 Zula sistem gereksinimleri minumum ve maksimum değerlerini bu yazımızda açıklıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.