Nintendo firması çocuklar için sanal gerçeklik gözlüğü üretti

20 yıl önce ilk defa sanal gerçeklik gözlüğü üreten Nintendo firması, 2019 yılının ilk yarısında yeni bir gözlük daha çıkarmayı planlıyor. Gözlükler daha önceden olduğu gibi yine kartonlardan olacak.


1999 yılında ilk sanal gerçeklik gözlüğünü yayımlanan bir firma olan Nintendo, yeni bir çalışma yaparak tekrar piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. VR deneyimini, tamamen organik olan kartondan tekrar sunmaya başlayacak olan firmanın gelecek yıllarda bu deneyimini artırması planlıyor. 20 yıl önce piyasaya sunulduğu gibi kartonların esas alındığı ürünler vücuda zarar vermeyecek.

Toy-Con kreasyonları ile gündeme gelen firmanın 6 yeni modeli olacak. Bu yeni modellerde genelde çocuklar hedef alınıyor olsa da yaş farkı gözetilmeyecek. Nintendo tarafından tekrar geliştirilen ‘Labo’ isimli yeni VR gözlüğünde renkli bir okyanusu ziyaret edeceksiniz ve isterseniz oyun içerisinde fotoğraf çekebileceksiniz.

EBEVEYNLERDEN TAM NOT ALDI

Toy-Con projesini inşa eden materyallerden oluşacak olan bu sanal gerçeklik, yani VR gözlüğü oldukça kaliteli bir şekilde yapıldı. Çocuklar için üretilen bu ürün, ebeveynlerden tam not aldı. Kartonlardan yapılan ana gövdenin yanında ayrıca kumandalar ve ana ürün VR’da olacak. Bu ürünün fiyatı ve çıkış tarihi henüz belli olmadı.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masomo yeni ofisini açmak için gün sayıyor!

Kısa zaman önce İngiltere merkezli Miniclip tarafından satın alınan Masomo, yeni ofisini İzmir'de açmak için gün sayıyor. Müstakil bir yerleşim yerine plaza hayatını tercih eden Masomo ekibinin yeni ofisi için geri sayım başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.