Büyük ekran telefonlarda PUBG çılgınlığı yaşanıyor

PUBG oynamak için alınan büyük ekran telefonlar bir süre sonra büyük risk teşkil ediyor olabilir. Büyük ekranlı telefon alırken oyun oynamak için alınıyorsa eğer bu haberi okumadan kesinlikle telefon almayın.


İlk olarak Samsung’un Note modelinde gördüğümüz büyük ekranlı telefonlar artık dünyaya yön vermeye başladı. Normal boyutlarda bir cep telefonu yada akıllı telefon kullanan kimse kalmadı. Hatta şunu söylemek gerekiyor ki markaların yapmış olduğu telefonların neredeyse hepsi büyük ekranlı olarak üretiliyor. Markaların bu anlayışının sebebi ise elbette tüketicinin isteği doğrultusunda oluyor. Artık akıllı telefonlar ceplere sığmayan ve çantalarda taşınan bir hal almaya başladı. Bu ülkemizde de böyle olduğu gibi telefonları arka ceplerinde taşıyan kişi sayısı da bir hayli fazladır. Büyük ekranlı telefonların en çok tercih sebebi ise genelde film ve oyunlardan dolayı oluyor. Özellikle bütün dünyada aylardır PUBG çılgınlığı yaşanıyor.

PUBG ÇILGINLIĞI BATARYAYI KULLANILAMAZ HALE GETİRDİ

Türkiye’de PUBG oynayanların sayısının milyonlar olduğu söyleniyor ama elbette şirket tarafından açıklanan resmi bir veri yok. Sadece öğrenciler bile oynuyor olsa zaten sayının milyonları geçeceğini tahmin ediyoruz. Bunun haricinde değinmek istediğimiz konu elbette akıllı telefonların batarya sağlığıdır. Artık herkes yanında güç kaynağı taşıyor ve haliyle ve telefonlarını bu cihazlara bağlayıp kullanıyorlar. Özellikle PUBG oynayanların şarjları çok çabuk bitiyor. Oyun hem çok fazla internet kullanıyor hem de oldukça fazla batarya ihtiyacı duyuyor. Parlaklık açınca ise elbette şarj çok kısa sürede bitiyor ve güç kaynaklarına ihtiyaç duyuyoruz.

OYUN OYNAMAK İÇİN BÜYÜK RİSK ALINIYOR

Büyük ekran telefon kullanmak ve aynı zaman taşımak kolay değildir. Telefonun şarj süresi saatler sürüyor ve ayrıca çok daha fazla elektrik ihtiyacına ihtiyaç duyuluyor. Eğer sizde oyun oynamak için büyük ekran telefon alıyorsanız kesinlikle hızlı şarj özelliği olan bir telefon alın. Aksi taktirde telefonların batarya süresi kısalacağı için sürekli olarak şarj ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu sorunu ortadan kaldırmak için dediklerimizi dikkate alın yoksa PUBG oynamak isterken hüsranla karşılaşabilirsiniz.

YAZAR: EMİNE YEMİNEL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nintendo Switch’de yenilik! Dungeons & Aliens kullanıma sunuldu

Nintendo Switch kullanıcılarını uzun zamandır beklediği bir strateji oyunu olan Dungeons & Aliens sonunda yayınlandı. Oyunun öne çıkan özellikleri ve aynı zamanda hikayesini haberimizde ele alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.