Masaüstü oyun bilgisayarları sudan ucuza satılıyor

Masaüstü oyun bilgisayarları çok ucuza satılmaya başlandı çünkü dizüstü bilgisayarların fiyatları rekor bir seviyeye yükseldi. Başlangıç özelliklerinde bir dizüstü oyun bilgisayarı fiyatına yüksek özelliklerde masaüstü oyun bilgisayarı alınabiliyor.


Doların artması ve aynı zamanda teknolojinin fahiş fiyatları satılması derken dizüstü bilgisayar fiyatları artık bir otomobil fiyatına kadar yükseldi. Teknolojide küçük kar marjı diye bir şey kalmadı çünkü şirketler tek bir üründen en az %200 kar etmek istiyorlar. Dolayısıyla fahiş fiyatlar ortaya çıkıyor ki bu aşamada sizlere söyleyeceğimiz şeye çok şaşıracaksınız. Bir markanın akıllı telefonu yada bilgisayarı pahalıya satılıyorsa insanlar ucuzu almak yerine çok daha fazla taksit ödemeyi göze alıp Türkiye’de pahalı markaları tercih ediyorlar. Dolayısıyla bütün markaların fiyatları yükseliyor çünkü insanımız ucuz bir şey satın almak istemiyor.

OYUN BİLGİSAYARINDA YERLİ MARKA GİRİŞİMİ! 

Dizüstü bilgisayar deyince artık herkesin aklına yerli oyun bilgisayarı markaları geliyor. Dolayısıyla yabancı şirketlerin çok büyük bir şansı kalmıyor çünkü çok daha iyi özelliklerle çok daha ucuza donanımlı bir dizüstü oyun bilgisayarı almak son derece mümkün hale geldi. Çok daha yüksek donanım isteyen oyuncular yada grafikçiler ise genelde masaüstü bilgisayarları tercih ediyorlar. Dizüstü bilgisayarlarda artık ana kart ve ekran kartları çok ucuza satıldığı için orta seviye bir dizüstü oyun bilgisayarı yerine yüksek seviye bir masaüstü bilgisayar satın alınabiliyor.

1500 LİRAYA OYUN BİLGİSAYARI TOPLAMAK MÜMKÜNDÜR

En düşüğü 5 bin liraya satılan düşük özelliklerde bir oyun bilgisayarı almak yerine artık 1500 liraya bile bir masaüstü oyun bilgisayarı sahibi olabilirsiniz. Üstelik en düşük özelliklerde tüm oyunları oynamak mümkün olabiliyor. AMD ve aynı zamanda Intel işlemciler ile istediğinizi yapabiliyorsunuz. Çok düşük fiyatlara oyun bilgisayarı sahibi olmak için sizde hemen şimdi masaüstü oyun bilgisayarlarına bakın yada teker teker donanımlarınızı kendiniz takabileceğiniz bir set alın.

YAZAR: EFE SALİH

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masomo yeni ofisini açmak için gün sayıyor!

Kısa zaman önce İngiltere merkezli Miniclip tarafından satın alınan Masomo, yeni ofisini İzmir'de açmak için gün sayıyor. Müstakil bir yerleşim yerine plaza hayatını tercih eden Masomo ekibinin yeni ofisi için geri sayım başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.