Whatsapp, Instagram ve Facebook Çöktü !


Son dönemde yaşadığı sorunlarla sık sık gündeme gelen Facebook, Whatsapp ve Instagram yine çöktü!  Kullanıcılar yaklaşık 2 saattir bu uygulamalar üzerinden mesaj gönderme alma veya sayfa akışını yenileme gibi işlemler yapamıyor, hatalarla karşılaşıyorlar. Konuyla ilgili Facebook henüz resmi bir açıklama yapmadı fakat bu kesintinin Facebook, Whatsapp ve Instagram uygulamalarının birleştirilmesi ile ilgili çalışmalardan dolayı olabileceği tahmin ediliyor. Daha önce bu uygulamaların birleştirileceği söylentileri çıkmıştı.
Kesinti ile ilgili bir diğer teori ise bu uygulamalarda yapılan bazı güncellemelerin bu soruna yol açtığı, güncellemelerin geri alınarak sorunun çözülebileceği yönünde. Konuyla ilgili ülke genelinde bir engelleme mi var soruları üzerine Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan bir açıklama yaptı. Sayan, sorunun Dünya genelinde olduğunu söylerken, ülkemizin de kısmen bu sorundan etkilendiğini belirtti.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android Q Güncellemesinin Geleceği Huawei Telefonların Listesi Açıklandı

Geçtiğimiz günlerde ABD tarafından Çinli telefon üreticisi Huawei`ye uygulanan yaptırımlar nedeniyle Google, Huawei`nin Android lisansını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.