Fotoğrafları Çıplak Hale Dönüştüren DeepNude Uygulaması Kapatılıyor

Fotoğrafları yapay zeka ile çıplak hale dönüştüren DeepNude uygulamasının fişi çekiliyor.


Yapay zeka ile fotoğrafları çıplak hale dönüşüren DeepNude isimli uygulama kısa sürede çok büyük kitlelere ulaştı. Çok yüksek indirme sayılarına erişen uygulama yoğunluk nedeniyle sunucularına bakıma almak zorunda bile kalmıştı. Fakat uygulama yayınlandığı andan itibaren özellikle Amerika Birleşik Devletleri içerisinde çok büyük tepkiler almaya başladı.  DeepNude bu yoğun ilgiye rağmen, gelen tepkilere kayıtsız kalmadı.  Deepnude uygulamasının resmi Twitter hesabından şu açıklama yapıldı.
“Dünya henüz DeepNude için hazır değil. Elbette, DeepNude’un bazı kopyaları web’de paylaşılacak ancak biz onu satanlar olmak istemiyoruz. Bu şekilde para kazanmak istemiyoruz.”

DeepNude uygulamasının ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyordu. 99$ olan ücretli versiyonda hazırlanan resimlerde herhangi bir filigran bulunmazken, ücretsiz sürümde resimlere sahte olduğunu belirten bir uyarı geliyordu. DeepNude uygulaması yayından kaldırılsa bile gösterilen ilgi o kadar büyük oldu ki benzer çok fazla uygulamanın yakın zamanda yayınlanacağını tahmin etmek çok zor değil.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android Pie Güncellemesi Alacak Telefonların Listesi

Android 9 güncellemesi yani diğer adıyla Android Pie, bugün pek çok telefona geliyor. Android telefon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.