PUBG Mobile oyununda terör şüphesi! TSK uyarı geçti

PUBG Mobile’de milyonlarca oyuncu her gün kendi aralarında maçlar yapıyorken konuyla alakalı TSK’dan uyarı geldi. Askerlerine uyarıda bulunan TSK, PUBG Mobile oyunu ile istihbarat elde etmeye çalışan teröristlerin olduğunu ve bu konuda dikkatli olması gerektiğini açıkladı.


Son günlerde yaşanan terör olaylarına karşı oldukça ciddi gelişmeler yaşanıyor. Son yaşanan gelişmeler gerçekten de birçok PUBG Mobile oyuncusunun ağzını açık bıraktı. Açıklanan bilgilere göre PUBG Mobile oyununda teröristlerin cirit attığı, iletişim için kullandığı ve aynı zamanda istihbarat edinmeye başladığı bilgisi verildi. TSK’nın yaptığı açıklamaya göre oyun içerisinde birbirlerini arkadaş olarak ekleme özelliğinin ciddi sorunlara yol açabileceği söylendi. TSK mensubu kişileri arkadaş olarak ekleyen kişiler, askerlerle birlikte oyun oynayarak istihbarat edinmeye çalışıyor olabilirler.

PUBG MOBİLE ÜZERİNDEN İSTİHBARAT TOPLUYORLAR

Teröristlerin milyonlarca oyuncusu olan ve günde milyonlarca sunucunun aktif olduğu oyun hakkında ciddi uyarıda bulundular. PUBG Mobile üzerinden istihbarat edinmeye çalışan teröristlerin, arkadaş ekleme özelliği ve sohbet etme özelliği ile TSK mensubu kişiler ile iletişim kurarak bilgi almaya çalışıyorlar. Bu sebeple oyunun oynayan TSK mensubu askerler uyarıldı.

OYUNU OYNAYAN ASKERLER UYARILDI

Türkiye’de çok fazla oyuncusu bulunan PUBG’nin neredeyse yarısından fazlası genelde PUBG Mobile oyuncusudur. Mobil telefonlardan oynanan oyunlara karşı yapılan bu uyarıda askerlerin konuyu ciddiye alması ve tetikte olması gerektiği söylendi. Arkadaş olarak ekleme özelliğini kullanmamak ve aynı zamanda kimseyle iletişim kurmamak oldukça yeterli olacaktır. Konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

YAZAR: EMİNE YEMİNEL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Call of Duty Mobile Hileleri ve Hack Programları

Cod Mobile Hileleri ve Hack Programları oyunun çıktığı ilk günden itibaren yayınlanmaya başladı. Tencent`in Call …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.