Apex Legends ücretsiz olunca doldu taştı! 50 milyon aktif oyuncu oldu

EA Games tarafından yapılan bir oyun olan Apex Legends, Battle Royale kategorisinde oldukça ciddi bir başarı sağladı. İlk hayatta kalma oyunu olan Apex Legends, 1 aylık bir sürede 50 milyon kullanıcıya ulaştı.


Electronic Arts tarafından piyasaya ücretsiz olarak sunulan bir hayatta kalma oyunu olan Apex Legends, hem hikayesiyle hem de ücretsiz olması sebebiyle milyonlarca oyuncunun buluşma noktası oldu. EA açıklamasına göre 2019 Mart itibarıyla 50 milyon aktif oyuncuya ulaşan Apex Legends, geliştirilmeye ve yeni haritalar ile güncellenmeye devam ediyor. Büyük emeklerin harcandığı bu muhteşem Battle Royale oyununun kullanıcı sayısı her geçen gün artış göstermeye devam ediyor. 2019 yılının Şubat ayında piyasaya çıkan ücretsiz oyunun 1 aydan uzun bir sürede bu kadar büyük bir başarıya ulaşması Electronic Arts’ı çok mutlu etti.

FORTNİTE VE PUBG BAŞARILARINI GERİDE BIRAKTI

İlk haftasında 25 milyondan fazla kişi tarafından indirilen bir oyun olan Apex Legends, PUBG ve Fortnite gibi rakiplerini kendisinin gölgesinde bıraktı. 50 milyon aktif oyuncuya ulaşması 1 ay süren oyunun çok yakında yeni bir harita yayınlayacağı da söyleniyor. Bunların hepsinin akabinde yine konuşulması gereken konu rakiplerinin online oyuncu sayısına ulaşmasıdır. Çok yakın bir zamanda Apex Legends oyunun PUBG ve Fortine oyuncu sayısına ulaşması bekleniyor. 1 ay gibi bir kısa sürede 50 milyondan fazla oyuncuya ulaşan Apex Legends için bu başarı çok uzakta görünmüyor.

TOPLAMDA 500 MİLYON OYUNCULARI VAR

Apex Legends’in rakiplerine baktığımızda çok ciddi bir oyuncu kitlesinin olduğunu görebiliyoruz. Fortnite 1 yıllık bir sürede 200 milyon oyuncuya ulaşmıştı. PUBG ise yine o kadar oyuncuya sahiptir. Hal böyle olunca Apex Legends için çok büyük bir hedef var diyebiliriz ama 1 aylık bir sürede rakiplerinin başarılarını yerle bir eden Apex Legends’in bu hedefe çok kısa bir sürede ulaşabileceğini düşünüyoruz. Konuyla alakalı merak ettiklerinizi hemen alt taraftan sorabilirsiniz.

YAZAR: TOLGA KAPAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Star Wars yeni oyunu Nisan ayında tanıtılacak fragman ile görücüye çıkacak

Milyonlarca takipçisi olan Star Wars oyunları, her yıl başarılı bir sonuç getiriyor. Star Wars oyununun ‘Jedi Fallen Order’ adlı yeni oyunu ise çok yakında piyasaya çıkacak. Yeni oyunun fragmanı Nisan ayında görücüye çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.