Rape Day isimli oyun için imza toplanıyor! Tecavüzü meşrulaştırdı

Steam’da ortaya çıkan Rape Day isimli yeni bir oyun dünyayı karıştırdı. Seri katil olmayı ve aynı zamanda tecavüzü meşrulaştırmaya yönelik bir hikaye izleyen oyunun grafikleri oldukça amatör olarak tasarlanmış. Bütün bunlara rağmen bahsi geçen oyunun halen Steam’da yer alması, hem yapımcının hem de Steam’in tepki almasına sebep oldu.


Steam’e eklenen yeni bir oyun bütün dünyayı ayağa kaldırdı. Hem oyuncular hem de ebeveynler tarafından topa tutulan oyun Rape Day, tecavüzü ve aynı zamanda seri katil olmayı meşrulaştırarak oldukça büyük eleştiri almaya devam ediyor. Rape Day isimli oyunda işlenen temada genelde tecavüz ve seri katil temaları yer alıyor. Hikaye ise tamamen bu yönde gelişiyor. Steam hesabı olan herkes oyuna sitem ederken, hem oyun yapımcısına hem de Steam’da bulunan oyun yorum kısmına oldukça ciddi tepki içeren mesajlar gönderdi. Yapımcı konu ile ilgili olarak geri dönüş yapmazken, Steam’de yapılan tepkili yorumlar direkt olarak engellendi.

STEAM İÇERİK POLİTİKASININ TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLMESİ GEREKİYOR!

Steam’in sahibi olan ve oldukça değişik politikalar benimseyerek yoluna devam eden Valve, oldukça büyük bir platformu yönetmek için tarafsız kalmayı tercih ediyor. Her oyun çıkaranın oyununun Steam’de yer alabileceğini dile getiren yetkililer, Rape Day isimli oyun için herhangi bir girişimde bulunmuyor. Steam kullanıcıları ise oyunun sistemde yer almasını istemiyor ve bunun için imza kampanyasını başlattılar. Sosyal medyada devam eden imza kampanyalarına destek tam gaz devam ediyor ama ne yapımcı ne de Steam tarafından konuyla ilgili olarak detaylı bir açıklama halen yapılmadı.

GRAFİK VE HİKAYE TAMAMEN UYDURMA

Steam’de değişen içerik politikaları ile birlikte her türlü oyunu sistemde görmek mümkün oldu. Yetkililer çok fazla iş yükü ile uğraşmamak için mi yoksa gerçekten tarafsız bir yönetim için mi bu tarz bir politika izliyor bilinmiyor. Rape Day oyunlu isimde oyuna dair hiçbir şey yok. Oyunun grafik değerleri ile birlikte aynı zamanda hikayesinin bu kadar saçma olması Steam’da neden böyle bir oyunun olduğunu düşündürüyor. Rape Day isimli oyunun yakın zamanda sistemden kaldırılmasını ve bir daha tecavüzü yada seri katil olmayı meşrulaştıran bir oyun görmemeyi temenni ediyoruz.

YAZAR: EMİNE YEMİNEL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android Q Güncellemesinin Geleceği Huawei Telefonların Listesi Açıklandı

Geçtiğimiz günlerde ABD tarafından Çinli telefon üreticisi Huawei`ye uygulanan yaptırımlar nedeniyle Google, Huawei`nin Android lisansını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.