CS:GO şampiyonu 1 milyon dolar ödülü kasasına attı

CS:GO finali dün akşam yapıldı ve DMAX ekranlarından naklen yayınlandı. Astralis ekibinin başarısını bütün dünya ve dieğr E-spor oyuncuları gördü. Ekipmanların yarıştığı oyunda Intel kendi ürünlerinin kalitesini sponsor olarak gösterdi. Oyunun kazananı ise Astralis olarak 1 milyon doları kasasına attı.


Dün akşam DMAX ekranlarında yayınlanan CS:GO finali oldukça heyecanlı geçti. E-spor gelişmeye ve çok büyük paralar dağıtmaya devam ediyor. Eğer sizde bu finali izlediyseniz şampiyonu biliyorsunuzdur ama yine de biz bilmeyenler için 1999 yılından itibaren Valve’nin ürettiği Counter Strike imparatorluğundan bahsetmek istiyoruz. İlk olarak Half-Life ile başlayan ve sonrasında 1999 yılında başlayan bu serüven günümüzde halen devam ediyor ve çok ciddi bir para akışı devam ediyor. CS:GO şampiyonu 2018 yılı için 1 milyon dolar ödül aldı ve bu ödül miktarı her geçen gün artmaya devam ediyor.

ÖDÜLÜN SAHİBİ ASTRALİS EKİBİ OLDU

Büyük ödülün sahibini merak edenlerin olduğunu biliyoruz. Hem sosyal medyada hem de oyunun oynandığı salonda Astralis isimli grubun çok fazla destekçisi vardı. Kazanan ise Astralis oldu. Ekip tam 1 milyon doları kasasına atmış oldu ve gelecek yıl olacak maçlar için şimdiden hazırlıklara başladı. Sadece CS:GO değil aynı zamanda ‘LoL’ gibi birçok strateji oyunu içinde hazırlıklar yapılıyor. Astralis ekibi ilk maçta çok büyük farkla ile yenilirken maçı sadece 1 sayı farkla almayı başardı ve diğer maçları da alarak 3-0’lık bir galibiyet ile salondan gülerek ayrılan taraf oldu.

DUST 2 HARİTASINDA HIRS KAYBETTİRDİ

Astralis ekibinin rakibinin en büyük hatası ise bireysel oynayan kişiler oldu. Genelde tek kişiler ölüme terk edilir ve rakip takımın nerede olduğu anlaşılırdı ama ‘Dust 2’ haritasında hırsına yenilen birçok oyuncu oldu ve buda elbette takıma kaybettirdi. Oyunun kazananı her haritada üstünlüğü elden bırakmayan Astralis oldu. DMAX kanalı ise bu E-spor müsabakasını canlı olarak ekranlara getirdi.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çukur Dizisi Şimdi Zula`da!

3 sezondur adını zirveye yazdıran ve dünyada farklı coğrafyalarda pek çok ülkede beğeniyle izlenen Ay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.