Yapay zeka destekli oyunlar 2021 yılına damga vuracak

Geçtiğimiz yıl popüler olan yapay zeka destekli oyunlar artık birçok oyun şirketinin radarına girdi. Hikayelerin konu olduğu oyunlarda artık yapay zeka at koşturacak. Yapay zekanın gelişimi ve oyuna etkisi ile ilgili detayları bu haberimizde konu alıyoruz.


Dünya gelişirken birçok şeyin eskiye döndüğünü görmek artık olağan bir şey haline geldi. İnsanlar eskiden olduğu gibi bisiklet kullanmaya, tasarruf etmeye ve en önemlisi eski zamanların modasını takip etmeye başladı. Eskiye dönüş sadece gerçek hayatta değil aynı zamanda oyunlarda da karşımıza çıkıyor. Yapay zekâ destekli oyunlar ile eskiden olduğu gibi hikâye modu oyunlar artık daha fazla satılacak.

ESKİ EFSANELER GERİ DÖNECEK

Counter Strike ile bot savaşı zamanınızı çok iyi hatırlayacaksınız. İnternet hayatımıza girdiğinden bu yana bizi online oyunlara bağımlı yaptı. Daha fazla rütbe kazanmak için ya da daha iyi bir performans sergileyebilmek için başkaları ile savaşıyoruz. Üstelik bütün oyunlar ekip oyunu olduğu için, ekibinizdeki kötü performans sergileyen kişiler sebebiyle sizde zarar görüyorsunuz. Bu sebeple hikâye moduna sahip oyunlar her zaman daha fazla sevildi ve artık eskisi gibi, hikaye modu içeren oyunlara devam edilecek.

YAPAY ZEKA İNSAN ZEKASININ ÜSTÜNE GEÇECEK

1991 yılında yaşanan bir yapay zeka başarısını anlatmak istiyoruz. IBM’nin DeepBlue diye adlandırdığı bir yapay zeka satranç oyuncusu, Rus satranç şampiyonun çok kısa sürede yenmişti. 1991’de geliştirilen yapay zeka ile günümüzü kıyaslayınca oldukça ciddi yükselişin olacağını ve yapay zekanın bizi ele geçireceğini düşünüyoruz. Özellikle savaş, futbol ve zombi oyunlarında, yapay zeka maalesef insan zekasının önüne geçecek.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masomo yeni ofisini açmak için gün sayıyor!

Kısa zaman önce İngiltere merkezli Miniclip tarafından satın alınan Masomo, yeni ofisini İzmir'de açmak için gün sayıyor. Müstakil bir yerleşim yerine plaza hayatını tercih eden Masomo ekibinin yeni ofisi için geri sayım başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.