WWF iklim değişikliğinde dikkat çekmek için 1 saat ışıkları kapattıracak

Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) geçtiğimiz yıl iklim sorunlarına dikkat çekmek amacıyla yaptığı etkinliği bu sene de yapılacak. 6 Nisan 2019 günü gerçekleştirecek etkinliğe Türkiye’de destek verecek.


Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) sitesinde yapılan açıklamaya göre bugün bütün dünya genelinde ışıklar 1 saat boyunca kapatılacak. Geçtiğimiz yıl 7 kıtadaki 135 ülke ve bölgeden 2 milyar insanın katıldığı etkinlikte kişi ve kurumlar başta olmak üzere birçok şirket ışıkları söndürerek küresel iklim değişikliğine dikkat çekiyor. Türkiye’de bu durum halen ciddiye alınmıyor ve bu tür kampanyalara destek sağlanmıyor.

6 NİSAN CUMA GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Bu sene etkinliğin Türkiye’de de dikkat çekmesi için işin başına WWF geçti. WWF Türkiye öncülüğünde gerçekleştirilecek etkinlik, 6 Nisan Cumartesi günü 20.30 – 21.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek ve etkinlikte Türkiye çapında da milyonlarca kişi tarafından destek görecek.

İSTANBUL BOĞAZINDAKİ KÖPRÜLERİN IŞIKLARI SÖNDÜRÜLECEK

Etkinliğe destek vermek amacıyla İstanbul boğazındaki 3 köprünün ışıkları 1 saat boyunca tamamen kapatılacak. Böylece dünya çapındaki bu etkinliğe dünya sembolü haline gelen boğaz köprüleri ile destek verilecek.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dizüstü oyun bilgisayarlarının fiyatları 100 bin TL’ye fırladı

Ülkemizdeki rekor vergi ücretleri ve aynı zamanda teknoloji ürünlerinin fiyatlarının el yakması sebebiyle artık fiyatlar el yakmaya başladı. 100 bin TL ve hatta daha yukarısındaki fiyatlarla satılan dizüstü oyun ve performans bilgisayarlarını bu haberimizde konu ediniyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.