Whatsapp mesaj gönderimi kısıtlıyor! 5 defa gönderilebilecek

Çevrimiçi propaganda ve sahte haberlerin yayılması konusunda incelenen Whatsapp ve Facebook, köklü bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Yeni güncelleme ile birlikte Whatsapp’ta aynı mesajı, tek bir kişi en fazla 5 defa gönderebilecek.


Whatsapp mesaj gönderimi kısıtlıyor! 5 defa gönderilebilecek 1

Facebook’un sahibi olduğu ve uzun yıllardır ücretsiz olan ücretsiz iletişim programı olan Whatsapp, çok ciddi bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Sahte haberleri engellemek yada kullanıcıları kötü haberlerle karşı karşıya bırakmamak için artık mesaj kullanımını kısacak. Kullanıcılar bu güncelleme karşısında nasıl bir cevap verecek bilmiyoruz ama burada oldukça yararlı bir şeyler yapılıyor olabilir. Grupları olmayan ve her insana ayrı ayrı mesaj gönderenler artık bunu yapamayacaklar çünkü en fazla 5 kere aynı mesajı atabileceksiniz. Daha önce pilot ülke olarak Hindistan seçilmişti. Bahsi geçen güncelleme ile birlikte artık tek bir mesaj en fazla 5 defa farklı kişilere gönderilebilecek.

WHATSAPP KULLANANLAR DAHA AZ MESAJ ATACAK

Endonezya’da yapılan bir etkinlikte Whatsapp yetkilileri konuyla alakalı olarak açıklamalar yaparak, Hindistan’da yapılan bu değişikliğin işe yaradığını dile getirdi. Üstelik Facebook yönetiminin neden böyle bir şey yaptığını da açıkladılar. Sahte haberlerin önüne geçmek ve kötü şeyler olmasını engellemek amacıyla bir kişi, bir mesajı en fazla 5 defa atabilecek. Güncellemenin global anlamda ne zaman yayınlanacağı hakkında bilgi yok ama birkaç ülkede daha denendikten sonra bütün ülkelerde kullanılacağını düşünüyoruz.

WHATSAPP VE FACEBOOK HİZMETLERİ İNCELEMEYE ALINDI

Birçok ülkede çevrimiçi propoganda yapmak için incelenen Whatsapp ve Facebook oldukça ciddi sorunlarla karşı karşıya kaldı. Ciddi para cezaları almamak için bu değişikliği yapacağı biliniyor. Çevrimiçi propaganda yapmak yada sahte haberler ile insanları kışkırtmak gibi suçlarla yargılanmak istemeyen Whatsapp 2019 yılı içerisinde bu değişikliği yapacak. Türkiye’de genelde Cuma mesajları yada bayram mesajları için kullanılan toplu mesaj özelliği böylece kullanılamayacak. Whatsapp’ın 5 mesaj sınırı hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masomo yeni ofisini açmak için gün sayıyor! 5

Masomo yeni ofisini açmak için gün sayıyor!

Kısa zaman önce İngiltere merkezli Miniclip tarafından satın alınan Masomo, yeni ofisini İzmir'de açmak için gün sayıyor. Müstakil bir yerleşim yerine plaza hayatını tercih eden Masomo ekibinin yeni ofisi için geri sayım başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.