Twitch yayıncısı Ninja milyonlarca dolara oyun oynuyor

Youtube’da ve aynı zamanda canlı yayın girişimi olan Twitch’de milyonlara ulaşan Ninja isimli kanalın Apex Legends oynaması için 1 milyon dolar aldığı ortaya çıktı. Ninja isimli kanalın aylık gelirinin 500 bin dolar olduğu da yine söylenen iddialar arasındadır.


Twitch yayıncısı Ninja milyonlarca dolara oyun oynuyor 1

Dünyanın en büyük oyun kanalına sahip olan Twitch yayıncısı Ninja oldukça farklı bir konu ile gündeme geldi. Yeni ortaya çıkan bir habere göre EA Games, Ninja’ya 1 milyon dolardan fazla para verdi. Ücretsiz bir oyun Apex Legends’i oynaması ve her yerde tanıtması için verilen 1 milyon dolar verildiği iddia ediliyor. 4 Şubat 2019 tarihinde çıkan oyun 1 ayda milyonlarca oyuncuya ulaştı.

ELECTRONİC ARTS ÇOK BÜYÜK BÜTÇE HAZIRLAMIŞ

Dünyanın en büyük oyun yazılımı şirketi olan Electronic Arts şirketinin çıkardığı tamamen ücretsiz olarak Apex Legends oyuna bu kadar para harcaması bazılarına çok anlamsız gelebilir. Birçok oyuncu ve yayıncı için verilen bu paralar sayesinde çok daha kolay bir şekilde reklam yapılıyor ve üstelik geleneksel reklamlara göre çok daha etkili oluyor.

AYLIK 500 BİN DOLAR KAZANIYOR

Ninja’nın hem Youtube’da hem de Twitch’de kanalı bulunuyor. Bu yayınlardan aldığı gelirin haricinde, yaptığı yayınlarda oynadığı oyunlardan, giysilerden ve diğer markalardan çok ciddi sponsorluk ücretleri alıyor. Ninja isimli girişimcinin aylık gelirinin minumum 500 bin dolar olduğu tahmin ediliyor.

YAZAR: TOLGA KAPAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 Yeni Stoklar Ne Zaman Gelecek ? 5

PlayStation 5 Yeni Stoklar Ne Zaman Gelecek ?

Sony tarafından piyasaya sürüleli aylar geçmesine rağmen Playstation 5 stokları hala bulunamıyor. Bu durum ülkemize …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.