Türk geliştiriciler yeni strateji oyunlarıyla piyasaya çıkacak

Türkiye’de henüz zemini hazırlanmayan Start-Up merkezleri olmamasına rağmen birçok girişinci bir araya gelerek proje üretmeye çalışıyorlar. Türk geliştiricilerin en çok önem verdiği şeylerden birisi ise genelde strateji oyunları üzerine oluyor.


Dünyada gelişen teknolojiye ayak uydurmak artık çok kolay bir hale geldi çünkü büyük şirketlerin ücretsiz olarak piyasaya sunduğu birçok uygulama var. Eğer sizde bu uygulamaları merak ediyorsanız kesinlikle bir an önce işletmenizin veya kişisel markanızın üzerine gitmelisiniz. Dünyanın en büyük teknoloji merkezi silikon vadisinde artık insanlar strateji oyunları üzerine araştırmalar yapmaya başladı çünkü birçok oyunun global başarısı bütün girişimcileri etkisi altına aldı. Strateji oyunu deyince akla ilk gelen oyunlardan bir tanesi elbette kısa adıyla ‘LoL’ oyunudur.

HER YIL TURNUVALARDA MİLYONLARCA DOLAR DAĞITILIYOR

Strateji oyunlarının elbette kullanıcılar için en büyük tuzağı genelde bağımlılık oluyor. Üstelik ekip halinde yaptığınız stratejiler ve yine ekip kazanımları elbette oyunun artıları arasında yer alıyor. Bakış açınıza göre liderlik ve aynı zamanda sürü piskolojisini öğreten bu tür oyunlar yarar sağlayabiliyorken aynı zamanda uzmanlara göre strateji oyunlarının bağımlılıklarından dolayı bilgisayar başında birçok insan hayatını kaybediyor. Oyun oynamak artık öyle bir seviyeye geldi ki birçok yeni oyuncu bilinçsiz bir şekilde oyun oynuyor ve saatlerde bilgisayar başında kalıyor.

TÜRKİYE’DE STRATEJİ OYUNU İÇİN EKİPLER KURULDU

Amerika’da oldukça yaygın bir hale gelen Start-Up merkezleri halen ülkemizde yoktur. Üniversite Teknopark alanlarında olan bazı yerlerde yeni ekipler çalışma fırsatına sahip olabiliyorlar fakat genel olarak böyle bir durum ülkemizde yok. Türk oyun geliştiricileri ise genelde kafelerde yada okulların kütüphanelerinde oldukça büyük işler başarmak için uzun saatler çalışıyorlar. Yeni strateji oyunlarının elbette

YAZAR: EMİNE YEMİNEL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apex Legends ücretsiz olunca doldu taştı! 50 milyon aktif oyuncu oldu

EA Games tarafından yapılan bir oyun olan Apex Legends, Battle Royale kategorisinde oldukça ciddi bir başarı sağladı. İlk hayatta kalma oyunu olan Apex Legends, 1 aylık bir sürede 50 milyon kullanıcıya ulaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.