This War of Mine savaş mağdurlarına 2.6 milyon lira bağış yaptı

This War of Mine oyunu sayesinde 2.6 milyon liradan fazla yardım toplandı. İngiliz hayır kurumlarının ve aynı zamanda 11 bit studios şirketinin yönettiği bu süreçte toplanan bütün para savaş mağduru çocuklara gönderildi.


Savaşın acımazsızlığını anlatan oyunlar arasında en iyi oyun olan  This War of Mine oldukça başarılı bir olaya imza attı. Savaş mağdurları çocuklar için tam 2.6 milyon TL’den fazla para toplandı ve gerekli vakıflara bağış yapıldı. Toplanılan yardım ile birlikte yaklaşık olarak 4500 savaş mağduru çocuğa gerekli yardımlar yapıldı. Yardımların gerekli yerlere ulaşması için yetkililer bütün gücüyle çalışıyorlar. Bir oyunun dünyayı değiştireceğini düşünmüyor olabilirsiniz fakat This War of Mine ile bu durum köklü olarak değişiyor.

11 BIT STUDIOS YARDIMLARI ÇOCUKLARA IŞIK OLDU

This War of Mine oyunun yapımcısı ve aynı zaman dağıtıcısı olan 11 bit studios’un açıklamalarına göre toplanan bütün para hiçbir şekilde ellenmiyor ve direkt olarak vakfa gönderiliyor. Savaş mağduru çocukların geleceği için toplanan bu paranın neredeyse büyük bir kısmı Afganistan, Irak, Merkez Afrika Cumhuriyeti, Demokratik Kongo Cumhuriyeti ve Yemen’de halen devam eden savaşta mağdur olan çocuklara gidecek. Alkışlanacak bir harekete imza atan 11 bit studios şirketine çok teşekkür ediyoruz.

İNGİLİZ HAYIR KURUMLARI ORTAK OLDU

Bağış toplanırken sadece oyun şirketi yada yazdığı bir oyun değil aynı zamanda İngiliz hayır kurumları da bu kampanyaya katıldı. İngiliz hayır kurumları ve 11 bit studios birleşerek topladığı bu yardım ile diğer oyun yapımcılarına büyük katkı sağlamış oldu. Umuyoruz ki hiçbir çocuk savaşın acımasız yüzünü görmez. İnsanların savaş esnasında zor durumda kaldığında neler yapabileceğini gözler önüne seren bir oyun olan This War of Mine oyununu oynamanızı tavsiye ederiz.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masomo yeni ofisini açmak için gün sayıyor!

Kısa zaman önce İngiltere merkezli Miniclip tarafından satın alınan Masomo, yeni ofisini İzmir'de açmak için gün sayıyor. Müstakil bir yerleşim yerine plaza hayatını tercih eden Masomo ekibinin yeni ofisi için geri sayım başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.