Steam zoru başardı! Kütüphanede 30 bin oyun oldu

Steam’den gelen bilgilere göre 2018 yılında 9 binden fazla yeni oyun yayınlandı. Analistler 2019 yılında Steam’da 10.000 oyun yayınlanacağı tahmin ediyor ve eğer bu gerçek olursa Steam bütün oyun piyasasını ele geçirilecek ve yıkması güç bir imparatorluk kuracak.


2003 yılında piyasaya sürülen ve oldukça büyük başarılara imza atan Steam, son zamanlarda artık vazgeçilmez bir uygulama haline geldi. İlk çıktığı günde her oyunu kütüphanesine sokamayan ama zaman ilerleyince artık binlerce oyuna ev sahipliği yapmaya başladı. Steam son gelen bilgilere göre 30 bin oyuna artık ev sahipliği yapıyor. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere toplamda 30 bin oyunun olduğu müjdesi açıklandı. Steam’den gelen açıklamalara göre 2018 yılında 9 binden fazla oyun yayınlandı. Bir önceki yıl bu rakam yaklaşık olarak 7 bindi. Steam bu başarısını elbette güvenlik önlemlerine ve hileli kullanıcılara karşı acımasız hareketlerine borçludur.

2019 YILINDA STEAM BAYRAM EDECEK

Yabancı kaynaklı bir basın kuruluşuna göre Steam her yıl büyüme gösteriyor ve geçen yılı baz aldığımızda yayınlanacak oyun sayısının 2019 yılında 10.000 olacağı tahmin ediliyor. 10.000 tane yeni oyunun çıkması oyun piyasasında bir hayli büyüme yaratacak ve elbette oyuncuların da sayısı artacak. Steam güvenli oyun oynamak için oldukça büyük güncelleştirmeler yapıyor ve hileli bütün kullanıcıları oyunlardan men ediyor. Steam’de oyunlar bir kereye mahsus ücretli olarak yayınlanıyor ve yıllarca bu oyunlar bütün güncellemeleri alabiliyor.

RAKİPLERİ YERİNDE SAYIYOR

Steam eğer büyümeye devam ederse çok yakında bütün piyasayı ele geçirecek ve tıpkı Google gibi geçilmesi zor bir imparatorluk kuracak. Steam verileri sürekli olarak değişiklik gösteriyor evet ama büyüme oranını ciddiye aldığımızda Steam’de oldukça büyük yeniliklerin olacağını da söyleyelim. Steam 2019 yılında 10.000 yeni oyun piyasaya sürerse bütün oyunların fiyatı da rekabetten dolayı ciddi düşüş yaşayacak.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nintendo Switch’de yenilik! Dungeons & Aliens kullanıma sunuldu

Nintendo Switch kullanıcılarını uzun zamandır beklediği bir strateji oyunu olan Dungeons & Aliens sonunda yayınlandı. Oyunun öne çıkan özellikleri ve aynı zamanda hikayesini haberimizde ele alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.