Rockstar Games fena tökezledi! Red Dead Online oyuncu kaybediyor

Rockstar Games’in geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü ve oldukça fazla reklam maliyetinin olduğu söylenen oyunu Red Dead Online’ın oyuncu kaybettiği iddiası oyuncuları oyundan uzaklaştırdı. Rockstar Games bu kaybediş ile nasıl bir yol izleyecek hep birlikte göreceğiz.


Rockstar Games fena tökezledi! Red Dead Online oyuncu kaybediyor 1

Bütün dünyada GTA oyunu ile tanınan ve oldukça başarılı bir geçmişi olan Rockstar Games’in yeni oyunu Red Dead, satış rakamları ile firmanın yüzünü güldürmüştü. Türkiye fiyatıyla yaklaşık olarak 500 liraya satılan bu oyunun, Türkiye’de çok fazla oyuncusu bulunmuyor. Bütün dünyada piyasaya sürülen oyunun çevrimiçi oyuncusu sayısını her geçen gün azaldığı görüldü. Kan kaybeden Rockstar Games’in bu kötü haber karşısında nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

GTA ONLİNE İLE KIYASLANACAK DÜZEYDE DEĞİL!

Rockstar Games’in halen milyonlarca oyuncusunun olduğu eski oyunlarından olan GTA Online, halen oyuncu kazanmaya devam ederken en çok merak edilen konulardan birisi oyunun gelirinin ne kadar olduğu ve GTA Online ile arasındaki bağdı. Konuyla ilgili olarak araştırma yapan SuperData, GTA Online’nın getirdiği hasılatın, Red Dead Online’a göre 5 kat daha fazla olduğu söylendi. Red Dead Online oyuncu kaybederken aynı zamanda firmanın ismine de kötü etki ediyor.

OCAK AYINDA %14 OYUNCU KAYBETTİ

SuperData verilerine göz atmaya devam ederken Ocak ayının istatistiklerini sizlere sunmak istiyoruz. Red Dead Online oyuncu sayısının Şubat ayındaki başarısı gerçekten de üzücü çünkü araştırmaya göre Ocak ayının verilerine göre Şubat ayında %14 bir veri kaybının olduğu söz konusudur. Firmanın gelir sağladığı oyunun halen GTA Online olması elbette Rockstar Games’i harekete geçirecek ve yeni oyun içi güncellemeler yapılacak. Red Dead Online oyuncularının geri kazanmasına yardımcı olabilecek güncellemeler yapılacak mı hep birlikte göreceğiz.

YAZAR: EFE SALİH

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masomo yeni ofisini açmak için gün sayıyor! 5

Masomo yeni ofisini açmak için gün sayıyor!

Kısa zaman önce İngiltere merkezli Miniclip tarafından satın alınan Masomo, yeni ofisini İzmir'de açmak için gün sayıyor. Müstakil bir yerleşim yerine plaza hayatını tercih eden Masomo ekibinin yeni ofisi için geri sayım başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.