Red Dead Redemption 2 son güncellemesi oyuncuları çıldırttı

Rockstar Games tarafından tasarlanan ve dağıtılan büyük yapımlı bir oyun olan Red Dead Redemption 2’de yayınlanan son güncelleme oyuncuları sinir küpü etti. Güncellemenin grafik kalitesini alt üst ettiği söyleniyor.


Dünyanın en büyük oyun yazılımı şirketleri arasında olan Rockstar Games tarafından tasarlanan oyun Red Dead Redemption 2‘de kullanıcılara sunulan son güncellemede ‘hata’ olduğu ortaya çıktı. Yüksek bir fiyata dijital mağazalarda satışa çıkan oyunun son güncellemesinin grafik kalitesini düşürdüğü ve görüntü birimlerini bozduğu söyleniyor. Rockstar Games hayatı düzeltmek için yeni bir güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor.

Işık ayarları kalıcı olarak değiştirildi

GTA serisi ile gönlümüzü fetheden Rockstar Games, Z kuşağının hakim olduğu bir şirkettir. Red Dead Redemption 2’de ortaya çıkan hatanın ise ışık ayarlarının kalıcı olarak değiştirilmesinden dolayı kaynaklandığı söyleniyor. Işık ayarları ile oynama yapan Rockstar Games’in ne yapmak istediği oyuncular tarafından tartışılıyor.

Şirket, hatalı güncelleme hakkında halen bir açıklama yapmadı. Oyuncuları kendine çeken oyun grafik değerlerinin iyi olması sebebiyle takdir ediliyordu fakat bu hata oyuncuları sinir küpüne çevirdi.

Red Dead Redemption 2

Diğer bir yanda kullanıcıları sinirlendiren en büyük hata ise güncelleme notlarıyla alakalı oldu. Red Dead Redemption 2’nin son güncellemesinin notlarına baktığında grafik değerleriyle alakalı bir not göremeyen ama görüntü kalitesinin bozulduğunu iddia eden oyuncular bu sebepten dolayı şirkete mesaj yollamaya başladılar fakat halen Rockstar Games konuyla alakalı olarak bir açıklama yapmadı.

YAZAR: EFE SALİH

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nintendo Switch’de yenilik! Dungeons & Aliens kullanıma sunuldu

Nintendo Switch kullanıcılarını uzun zamandır beklediği bir strateji oyunu olan Dungeons & Aliens sonunda yayınlandı. Oyunun öne çıkan özellikleri ve aynı zamanda hikayesini haberimizde ele alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.