PUBG Mobile oynayan öğrencileri polis gözaltına alıyor!

Hindistan’ın Rajkot başta olmak üzere birçok şehrinde öğrenciler PUBG Mobile oynadığı için gözaltına alındı. Bazı öğrenciler tutuklandı ve PUBG Mobile oynamak yasaklandı. Hint polisinin açıklamalarına göre oyunun yasaklanmasının sebebi akademik takvimde sınav dönemine girilmesidir.


PUBG Mobile oynayan öğrencileri polis gözaltına alıyor! 1

Yazılımcıların yaşamayı tercih ettiği Hindistan’da bütün dünyayı şaşırtan olaylar meydana gelmeye devam ediyor. Sınav döneminde PUBG Mobile oynadığı için gözaltına alınan öğrencilerin sorgusunun devam ettiği haberi geldi. MOMO ile birlikte PUBG Mobile oyunu Rajkot şehrinde gençlere kötü örnek olduğu gerekçesiyle yasaklandı. Buna rağmen oyun oynayan öğrenciler ve diğer öğrencilerin Hint polisi tarafından gözaltına alındığı açıklandı.

ÖĞRENCİLER GÖZALTINA ALINDI VE TUTUKLANDI!

Ulusal basında geniş yankı bulan bu haber için PUBG yapımcılarından bir açıklama gelmedi. Hindistan’nın Rajkot ve birçok şehrinde akıllı telefonlarından oyun oynadığı için gözaltına alınan öğrenciler tutuklandı ve suç işledikleri gerekçesi ile hakim karşısına çıkacaklar. Davaların devam ettiği ve aynı zamanda PUBG Mobile oynayan öğrencilerin ilerleyen zamanlarda gözaltına alınacağı da devam ediyor.

30 MART TARİHİNE KADAR YASAKLANDI

Öğrencilerin sınav döneminde olduğu ve 30 Mart 2019 tarihine kadar PUBG Mobile oynamanın yasak olduğu Hint hükümeti tarafından açıklandı. Devlet, öğrencilerin sınav döneminde sadece derslere odaklanması için bu yasağı getirdiğini söylüyor fakat sadece oyun oynadığı için gözaltına alınan öğrencilerin ve halen tutuklu olan öğrencilerin nasıl ders çalışacağı düşünülüyor.

YAZAR: EFE SALİH

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı! 5

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı!

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı Türkiye’de geliştirilen özgün fikrî mülkiyete sahip oyunları belirleme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.