PUBG mobil sürümü PC’de oynanma rekoru kırıyor

Akıllı telefonlarda ücretsiz olarak kullanıcıya sunulan PUBG oyunu ile ilgili olarak sizlere söyleyeceğimiz bu habere çok şaşıracaksınız. PC versiyonu 100 liranın üstünde bir fiyata satılan PUBG sürümü, mobilde ücretsiz olduğu için herkes mobil sürümü bilgisayar üzerinden oynamaya başladı.


PUBG mobil sürümü PC’de oynanma rekoru kırıyor 1

Türkiye’de ve dünyada oldukça sık oynanan bir oyun olan PUBG, çok garip bir şekilde rekor kırdı. Oyunun akıllı telefonlar için geliştirilen mobil sürümü, telefonlardan çok bilgisayarlarda oynanmaya başladı. Oyuna para vermek istemeyen ve aynı zamanda profesyonel PUBG oyuncuları ile karşı karşıya gelmek istemeyen oyuncular, PC’de oynadıkları mobil sürüm PUBG ile çok daha fazla ‘kill’ alabiliyorlar.

AKILLI TELEFONLAR SERVET VERMEK GEREKİYOR

PUBG oynamak için almanız gereken akıllı telefonların işlemcileri, ekranı ve aynı zamanda belleğinin yüksek olması gerekiyor çünkü mobil sürümde bile grafik değerleri ve oyun haritası oldukça gelişmiştir. Bu sebeple PUBG oynayacağınız bir akıllı telefona şu anda en az 3 bin TL vermek zorundasınız. Hal böyle olunca 7’den 70’e herkes, eklentilerle ile mobil sürümü PC’de oynamaya başlıyor.

MOBİLDEN OYNAYAN OYUNCULAR SONA KALAMIYOR

Mobil versiyon oyuncuları, telefondan oynadıkları oyunda maalesef PC’de ki gibi ekipman kullanamıyorlar. Sadece telefonun ekranından kontroller yapıldığı için ani refleksler uygulanamıyor. Hal böyle olunca akıllı telefonda oynanan mobil PUBG’de avantaj tamamen klavye ve mouse kullanan oyuncunun elinde oluyor. Mobilden giren oyuncular ise, PC kullanıcıları karşısında sona kalamıyorlar ve hemen ölüyorlar.

YAZAR: KADİR NAZIM

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zula Sistem Gereksinimleri 2019 5

Zula Sistem Gereksinimleri 2019

Zula sistem gereksinimleri belli oldu. 2019 Zula sistem gereksinimleri minumum ve maksimum değerlerini bu yazımızda açıklıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.