PS Vita için yol sonu! SONY tamamen sonlandırdı

Büyük umutlarla geliştirilen ve 2 farklı model ile piyasaya sürülen PS Vita, satış rakamları konusunda SONY’nin radarına girdi. Teknolojinin gelişmesiyle akıllı telefonların ortaya çıkmasından dolayı PS Vita için desteğin sonlandığı açıklandı.


Yıllar önce piyasaya sunulan ve oldukça büyük yatırımların yapıldığı el konsolu PlayStation Vita için artık yolun sonu geldi. Türkiye başta olmak üzere tüm dünyada başarıya ulaşamayan bir el oyun konsolu olan Vita, başarılı bir çıkış yakalayamadığı için artık SONY tarafından desteklenmeyecek. 2011 yılında çıkarılan ama aradan geçen 4 yılda başarılı bir satış rakamına ulaşamayan ürün 2015 yılında üretimden kaldırılmıştı. SONY bugün yaptığı açıklama ile PS Vita için desteğin sonlandığını açıkladı.

İKİ FARKLI VERSİYON İLE PİYASAYA ÇIKMIŞTI

SONY firmasının üretmiş olduğu PSP ile rekabete bile giremeyen PS Vita, PSP’den farklı olarak el konsolu kategorisinde 2 farklı model ile piyasaya sunulmuştu. Tabletlerin ve akıllı telefonların donanımlarının çok yüksek olmasından dolayı artık PS Vita ve aynı zamanda diğer el oyun konsolları için son geliyor. SONY, el konsolu hayaline erken veda etmiş oldu. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok oyun sektörüne elveda demenin zamanı geldi.

AKILLI TELEFONLARA BİLİŞİM SEKTÖRÜNÜ ETKİLEDİ

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile birlikte birçok sektör yok oldu gitti. Oyun oynayabildiğiniz, film ve video seyredebildiğiniz akıllı telefonlar bilgisayar sektörünü bile derinden etkiledi Satışların her geçen gün azalmasından dolayı kepenk kapatan birçok markanın ortaya çıkması SONY tarafından da takip ediliyordu. PS Vita, teknolojinin gelişmesiyle birlikte tarihin tozlu sayfalarına gömülmüş oldu.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Call of Duty Mobile Hileleri ve Hack Programları

Cod Mobile Hileleri ve Hack Programları oyunun çıktığı ilk günden itibaren yayınlanmaya başladı. Tencent`in Call …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.