PlayStation 5 Yeni Stoklar Ne Zaman Gelecek ?


PlayStation 5 Yeni Stoklar Ne Zaman Gelecek ? 1

Sony tarafından piyasaya sürüleli aylar geçmesine rağmen Playstation 5 stokları hala bulunamıyor. Bu durum ülkemize özgü bir sorun değil. Tüm dünyada Playstation 5 stok sıkıntısı yaşanıyor. Ara ara az sayıda stok gelmesine rağmen onlarda karaborsacıların eline geçiyor ve pek çok sitede resmi satış fiyatının çok üzerinde satışta olan Ps5ler var. Türkiye`de önde gelen teknoloji marketlerinin elinde stok uzun süredir yok. Bazıların gelen az sayıda stok ise bir kaç dakika içerisinde tükendi. Yurtdışında ki Amazon vb sitelerde ise gelen stokların tükenmesi sadece bir kaç saniye sürüyor. Karaborsacıların oluşturduğu botlarla stok gelir gelmez sipariş geçerek mevcut stokları aldıkları tahmin ediliyor.

Ülkemizde Playstation 5 almak isteyen pek çok oyunsever, bir yandan Türkiye`de ki teknoloji marketleri takip ederken, bir yandan da yurtdışındaki stokları takip ediyor. Hatta stok sıkıntısı dünya da öyle bir hale geldi ki, oluşturulan yazılımlarla Ps5 stok takibi yapan ve stok geldiği an Twitter`dan yayınlayan pek çok hesap mevcut. Donanımhaber, Turkmmo gibi forumlarda bu tarz hesapları takip ederek stok bilgisi takip eden yüzlerce kullanıcı mevcut.

Playstation 5 üretiminin yetersiz boyutta kalmasının ise pek çok sebebi var. İlk sebep dünyayı saran pandemi nedeniyle üretim kapasitelerinin düşmesi.  Playstation 5 üretim fabrikaları tam kapasite çalışsa bile çip üreticilerinin üretim sayıları yetersiz kalıyor. Çıkan haberler ise 2021 yılının sonuna kadar oyun konsollarında yeterli düzeyde stok sağlanamayacağı şeklinde. Sony tarafından bu konuyla ilgili ise henüz resmi bir açıklama gelmedi.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı! 5

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı!

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı Türkiye’de geliştirilen özgün fikrî mülkiyete sahip oyunları belirleme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.