Oyun konsolları 2020 yılında yapay zeka destekli olacak

Oyun konsolları satışlarındaki durgunluk devam ederken yapay zeka destekli oyun konsolları için düğmeye basıldığı haberi geldi. 2020 yılında oyun konsollarının yapay zeka destekleyebilir bir modda olabileceği haberini sizlerle paylaşıyoruz.


Oyun konsolları 2020 yılında yapay zeka destekli olacak 1

Teknolojinin ivme kazanmasıyla birlikte 2018 yılında oldukça farklı oyunlar ile karşı karşıya geldik. Yeni dönemde oyun konsollarının çok daha verimli olması ve aynı zamanda tam performans çalışabilmesi için yapay zeka sistemi devreye alınacak. Yapay zekanın bize çok daha fazla şey katacağı gerçekten aşikardır. Görüntü kalitesi, işlem zamanı ve birçok detay daha yapay zeka ile birlikte oyun konsollarını çok daha iyi bir konuma getirecek. Yapay zekanın bu derece kullanılabilir olması özellikle XBOX ve PlayStation’da büyük fark yaratacak.

KULLANICILAR YENİ ÜRÜN ALMAK İSTEMİYOR

2019 yılına kadar toplamda 91 milyon adet PlayStation 4 satıldı. Üstelik bu sayının yarısına yakın kısmı daha pahalı olan ‘Pro’ sürümü satın aldılar. İnsanlar yeni bir yapay zekalı ürün çıkması yerine yazılım güncellemesi istiyorlar. Yapay zekalı ve çok daha iyi grafik değerleri verebilecek yeni bir oyun konsolu demek eskisinin çöpe atılması demek olacaktır. Dolayısıyla kullanıcılar yeni bir ürün satın almak yerine uygun fiyatlara yazılım satın almanın çok daha iyi hissettireceğini söylüyorlar.

2020 YILINDA PİYASAYA CAN GELECEK

Oyun konsolu piyasasında uzun yıllardır bir gelişme yok. Dünyada eskisi gibi parmakla sayılacak yazılım şirketi yok. Artık binlerce şirket var ve bu şirketler çok ciddi iş yapıyorlar. 2018 yılında çıkan oyun sayısı bunun kanıtı niteliğindedir. Bunların hepsinin haricinde söylenmesi gereken en önemli şeylerden birisi ise 2020 yılına kadar yeni oyun konsolu ile yeni oyunlara ev sahipliği yapmaktır. Piyasaya can gelmesi ve oyun konsollarındaki satış grafiklerinin iyiye gitmesi için piyasalarda çok ciddi bir hareketlenme olacağı tahmin ediliyor.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fotoğrafları Çıplak Hale Dönüştüren DeepNude Uygulaması Kapatılıyor 5

Fotoğrafları Çıplak Hale Dönüştüren DeepNude Uygulaması Kapatılıyor

Fotoğrafları yapay zeka ile çıplak hale dönüştüren DeepNude uygulamasının fişi çekiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.