Nvidia yine rahat durmadı! FPS’nin faydalarını araştırdı

Grafik işlemcisi ve donanımları üreten ünlü marka Nvidia, aylardır devam eden araştırmasını sonunda sonuçlandırdı. Yüksek FPS oranının nasıl bir fayda sağladığını araştıran şirket, FPS’nin çok önemli olduğunu açıkladı. Daha fazla ‘kill’ almak için, yüksek FPS’nin olmazsa olmaz olduğu ortaya çıktı.


Nvidia yine rahat durmadı! FPS'nin faydalarını araştırdı 1

Dünyanın en popüler grafik işlemcisi üreticisi olan Nvidia, geçtiğimiz aylarda başlattığı bir araştırma sonuçlarını sonuçlandırdı. Yapılan araştırmada FPS’nin yüksek olmasının avantajları ele alındı. Yüksek FPS alan oyuncularla konuşan ve aynı zamanda araştırma kapsamında yüksek FPS ve düşük FPS ile oyun oynayan oyuncuların yorumlarını dikkate alarak bir sonuca varıldığı söylendi. Sadece bilgisayarlara değil, otomobillere de grafik yonga seti üreten Nvidia’nın piyasadaki tek rakibi şuanda AMD’dir. Ekran kartı konusunda iki firmanın liderlik yarışı devam ederken, Nvidia’nın yaptığı bu araştırma oldukça fazla konuşuldu.

YÜKSEK FPS DAHA FAZLA KİLL KAZANDIRIYOR

Ekran kartlarında FPS oranın çok yüksek olması çok iyi değerlere işaret ettiğinin göstergesidir. Bir savaş oyununda 100 FPS ile 400 FPS arasında çok ciddi ayrılık vardır. Nvida, oyunlarda yüksek FPS alanların, daha fazla adam öldürdüğünü açıkladı. Özellikle CS:GO ve PUBG çılgınlığı dünyayı etkisi altına almış iken, adam öldürmek artık bizi sevindiren bir şey oldu. Nvidia, daha fazla adam öldürmek için, daha yüksek FPS almanız gerektiğini söylüyor. Siz oynarken hissedilmeyen FPS oranı, düşman tarafından çok daha net bir şekilde fark ediliyor.

İSABET ORANINDA CİDDİ ARTIŞ OLUYOR

Araştırmalarda ele alınan oyunlar arasında CS:GO, PUBG ve günümüzde dansları ile popüler Fortnite oyunu var. İsabet oranının yukarıya çıkmasına ve daha fazla kill almanıza olanak sağlayan yüksek FPS değerlerinin son derece faydalı olduğu açıklandı. Araştırmada çok şaşırtan bir konuya daha parmak basıldı. GTX 1050 ekran kartı kullanan bazı oyuncuların, GTX 1080 ekran kartı kullanan bir oyuncudan daha fazla FPS aldığı ortaya çıktı. Bu yüksek donanımının her zaman işe yaramadığını ve paranın her kapıyı açmadığının kanıtı oldu.

YAZAR: KADİR NAZIM

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zula Sistem Gereksinimleri 2019 5

Zula Sistem Gereksinimleri 2019

Zula sistem gereksinimleri belli oldu. 2019 Zula sistem gereksinimleri minumum ve maksimum değerlerini bu yazımızda açıklıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.