NVIDIA güç gösterişi yapacak! GeForce RTX 2060 tanıtılıyor

Ekran kartı denince akla ilk gelen markalardan NVIDIA yeni bir ürününü tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni donanım ekran kartının özellikleri belli değil ama RTX 2060 adında çıkacağı ortaya çıktı. Detayları bu haberimizde ele aldık.


NVIDIA güç gösterişi yapacak! GeForce RTX 2060 tanıtılıyor 1

Ekran kartı denince akla gelen markalardan birisi olan NVIDIA, yeni dönemde piyasaları hareketlendirecek bir çıkış yapacak. Sosyal medyada ortaya çıkan yeni ekran kartının görüntüleri oyuncuları sevindiren bir haber olmuştu. Sahibi olduğu Videocardz tarafından açıklanan bilgilere göre yeni çıkacak RTX 2060 model ekran kartında 2 adet yüksek verimli fanların olacağı söylendi. Müşterisini memnun edecek tasarımlara sahip olan ekran kartının kullanıcıları memnun edeceği fakat fiyat konusunda bir hayli duygusal anlar yaşatacağını tahmin ediyoruz.

OYUN PERFORMANSI ORTAYA ÇIKTI

Yine sosyal medyada ortaya çıkan bilgilere göre ekran kartının oyunlardaki performansı ortaya çıktı. Oldukça yüksek oranlara sahip olan RTX 2060’ın fiyat etiketinin duygusal travma yaratacak fiyatının Türkiye’de yaklaşık olarak 2000 TL’ye satılacağını tahmin ettiğimizi söyleyelim. 1440p video performansına sahip olacak ekran kartının bütün oyunlarda yüksek performans vermesi bekleniyor. Bu ekran kartı ile birlikte NVIDIA piyasada tam anlamıyla güç gösterisi yapacak.

KRİPTO PARA MADENCİLERİ KULLANABİLİR

Yeni çıkacak ekran kartının en büyük detaylarından bir tanesi ise elbette kripto para üreticilerini harekete geçirecek. Ekran kartının iyi olması demek aslında birçok anlamda çok daha fazla ‘coin’ üretmeniz demektir. Bu hangi madenle uğraştığınıza göre değişiyor ama Bitcoin üreticileri genelde NVIDIA ekran kartlarını kullanarak madenlerini genişletiyorlar. Bununla birlikte merak edilen bir diğer detay ise satışların ne zaman başlayacağıdır. Yeni ekran kartı RTX 2060 için çıkış tarihi henüz belirlenmiş değildir.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı! 5

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı!

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı Türkiye’de geliştirilen özgün fikrî mülkiyete sahip oyunları belirleme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.