Narcos oyunu ile çete savaşları akıllı telefonlara girecek

Netflix’in en ünlü polisiye dizisi olan Narcos’un oyunu 1 yıl sonra piyasaya sürülecek. Oyunun kısa bir tanıtım videosu yayınlandı ve yapımcıdan gelen bilgilere göre Narcos dizisinin oyunu 2019 yılının üçüncü çeyreğinde resmen piyasaya çıkacak ve ücretsiz olacak.


Netflix platformunda yer alan ve yıllardır ortalığı kasıp kavuran Narcos dizisinin oyunu sonunda çıkıyor. Yapılan açıklamalara göre 1 yıl sonra çıkacak olan oyunun 2019 yılında savaş oyunları anlamında rekor kırması bekleniyor. Yaşanmış bir olaydan esinlenerek çekilen Narcos dizisinde Kolombiya’da yaşayan Pablo Escobar’ın hayatı anlatılıyor. Pablo Escobar ve dünyadaki uyuşturucu ticaretinin anlatıldığı dizide genel olarak uyuşturucu baronlarının savaşları ve aynı zamanda iyi polislerin başarısı anlatılıyor. Muhtemelen yeni çıkacak Narcos oyununda da uyuşturucu baronların savaşları ve polislerin onları yakalaması üzerinde durulacak.

ANA KARAKTERİN HANGİ ROLDE OLACAĞI TARTIŞILIYOR

Oyun yapımcısı Curve Digital sosyal medya hesaplarından oyuna dair bir fragman yayınlandı ama elbette oyunda karakterler üzerinde durulmuyor. Sadece Kolombiya’lı Pablo Escobar’ın hayatını anlatan Narcos dizisinin müziği ve mekanlar üzerinde duruluyor. Oyunda ana karakterin ne olacağı ise elbette tartışılan konular arasında yer alıyor. Ana karakter iyi polis rolünde mi olacak yoksa kartellerin savaşına konu olacak olan bir çete adamı rolünde mi olacak merak ediliyor. Biz FPS Oyun ekibi olarak ana karakterin Pablo Escobar rolünde olacağını düşünüyoruz ama elbette yapımcı tarafından aktarılan herhangi bir bilgi mevcut değildir.

YAPIM AŞAMASINDA OLAN OYUN NARCOS DİZİSİNE ODAKLANDI

Geliştiriciler ve yapım şirketi Narcos dizisinden esinlenerek yapacağı oyunda mekanlara ve karakterlere yer vereceği gibi silahlara ve aynı zamanda bir çete savaşına da yer vermeyi düşünüyor. DEA ajanları, kartel elemanları ve aynı zamanda kötü polislerinde rol alacağı yeni oyunda neredeyse her şey Narcos dizisine benzeyecek. Müzikler ve mekanlar izlediğimiz Netflix dizisi Narcos gibi olacak. Oyunun 2019 yılının üçüncü çeyreğinde piyasaya süreceği söylendi.

YAZAR: TOLGA KAPAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çukur Dizisi Şimdi Zula`da!

3 sezondur adını zirveye yazdıran ve dünyada farklı coğrafyalarda pek çok ülkede beğeniyle izlenen Ay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.