Microsoft oyun performansı için Windows 10 fikirlerinizi merak ediyor

Microsoft’un XBOX ekibinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Windows 10’un çok daha iyi bir oyun performansı ortaya koyması için kullanıcıların fikirlerine ihtiyacı olduğu açıklandı. Kullanıcı fikirleri için bir web sitesi açıldı ve bu web sitesi üzerinden kullanıcılar kendi fikirlerini ortaya atıyorlar.


Microsoft oyun performansı için Windows 10 fikirlerinizi merak ediyor 1

Windows işletim sistemini yıllardır milyarlarca kullanıcıya ulaştıran Microsoft artık insanların fikirlerini merak ediyor. Kendi isteklerine göre değil, kullanıcılarının istekleri doğrultusunda hareket etmek isteyen Microsoft artık bunu bir pazarlama stratejisi olarak görüyor. Xbox Insider kaynaklarından yapılan açıklamada kullanıcıların yardımlarına ihtiyacı olduğu belirtiliyor. Microsoft’un Windows 10’da daha iyi oyun performansı için bir web sitesi açtı ve bu site üzerinden kullanıcıların fikirlerini bekliyor. Yapılan yorumlara göre Windows 10 güncellemesi yapılacak yada yeni bir Windows sürümü çıkacak.

OYUNCULAR İÇİN AYRI BİR İŞLETİM SİSTEMİ TANITILABİLİR

Windows şuanda neredeyse bütün oyuncuların kullandığı bir bir işletim sistemidir. Eğer sizde oyun oynamayı seviyorsanız ve bunu oyun konsolları yerine bilgisayarda yapmak istiyorsanız çok fazla seçeneğiniz yoktur. Windows işletim sistemi kullanmanız çok daha iyi bir performansını ortaya çıkaracağı gibi oyun geliştiricileri genelde Windows işletim sistemi için güncellemeler yayınlıyor. Gamer topluluğu Apple marka bilgisayarlar yerine Microsoft ürünü Windows 10’u tercih ediyorlar. Bunun farkında olan Microsoft, sadece oyuncular için ayrı bir Windows sürümü üzerinde çalışıyor olabilir. Bu yılın son çeyreğinde yeni bir ‘Windows Game’ piyasaya sürülebilir.

XBOX GELİŞTİRİCİ EKİBİNİN FİKİRLERİ DİKKAT ÇEKTİ

Microsoft’un açtığı web sitesinde kullanıcılar fikirlerini yazmaya ve aynı zamanda bu fikirler diğer kullanıcılar tarafından desteklenmeye başladı. Kullanıcılar kendi yorumlarını yaparak yada yapılmış bir fikre destek vererek Microsof’un ilgisini çekmeye çalışıyor. Burada söylememiz gereken şey ise Microsoft’un her fikri ciddiye alacağıdır. Bu haberi yaptığımız saatlerde 800’e yakın oy alan fikir ise Windows 10 arka plan uygulamaları hakkındadır. Herhangi bir oyun açıldığında, oyun gerektirmeyen arka plan uygulamalarının kapatılmasının oyun performansını daha iyi yapacağı dile getirildi. Bu fikrin bir kullanıcı tarafından yapılacağı tahmin ediliyordu fakat zaman geçtikten sonra XBOX ekibinin bu fikri ortaya attığı çıktı. Sizinde Windows 10’un daha iyi bir oyuncu işletim sistemi olması için bu haberimizim hemen altına yorumlarınız bekliyoruz.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fotoğrafları Çıplak Hale Dönüştüren DeepNude Uygulaması Kapatılıyor 5

Fotoğrafları Çıplak Hale Dönüştüren DeepNude Uygulaması Kapatılıyor

Fotoğrafları yapay zeka ile çıplak hale dönüştüren DeepNude uygulamasının fişi çekiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.