Microsoft mahkemelik olmak istemiyor! 2 dans oyundan silindi

Fortnite oyununa açılan dans davalarından sonra Microsoft hemen önlem alarak Forza Horizon 4’te yer alan bazı dansları oyundan sildi. Bazı uzmanlara göre Fortnite oyun davaları sadece bir kampanyadan ibaret olabilir. Detayları haberimizde ele alıyoruz, okumadan geçmeyin.


Microsoft mahkemelik olmak istemiyor! 2 dans oyundan silindi 1

Son zamanlarda çok fazla oyun ortaya çıkmaya ve aynı zamanda bu oyunların neredeyse tümü birçok ebeveyn tarafından tepki almaktadır. Çocukları düşünmeden oyun çıkaran firmalar maalesef sadece elde edeceği geliri düşünmekte ve aynı zamanda sürekli olarak yeni şeyler ortaya çıkarmaktadır. Fortnite oyununda ortaya çıkan dans figürleri, oyunun yapımcısını mahkemelik etmiş ve milyonlarca liralık cezalarla karşı karşıya getirme riskini ortaya çıkarmıştı. Yeni gelen haberlere göre Microsoft’un yapımcısı olduğu Forza Horizon 4’ten 2 dans silindi. Rakiplerine açılan davaları görünce gerçekten de yerinde bir hareket olarak görüyoruz.

KAMPANYA DAVALARI OLDUĞU ÜSTÜNDE DURULUYOR

Fortnite oyunu zaten sizlere daha önce söylediğimiz gibi oldukça bilinen ve en çok para kazanan oyun oldu. Uzmanlara göre ortaya çıkan Fortnite davalarının bir kampanya olabileceği söyleniyor. Oyunda yer alan dans figürlerine dava açılması gerçekten de anlaşılamaz bir şeydir. Danslar üzerine dava açılmaya devam edilirken, yapımcılar herhangi bir dansı oyundan kaldırmadı. Davalarla karşı karşıya kalan Fortnite oyunun gören Microsoft, 2 tane dansını bahsi geçen araba yarışı oyunundan tamamen sildi.

FİRMALAR BAŞINI DERDE SOKMAK İSTEMİYOR

Microsoft ile beraber birçok oyun şirketinin daha benzer şeyleri yapımlarından kaldırdığını gördük. Fortnite oyununa gelen bu hukuki saldırılardan sonra oldukça yerinde bir hareket ama bu bütün firmaların haberleri takip ettiği ve kendilerine göre önlemler aldığını ortaya koymaktadır. Az önce söylediğimiz gibi eğer bu dans davaları sadece bir kampanyada ibaret ise Fortnite dansları gerçekten de ölümsüzleşmiş olacak. Fortnite ve oyunda yapılan danslara açılan davalara yenisi eklenince sizlere haber vermeye devam edeceğiz.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkmmo Forum Büyümeye Devam Ediyor! 5

Turkmmo Forum Büyümeye Devam Ediyor!

2009 yılında yayın hayatına başlayan Turkmmo Forum`u  2,3 milyon üyesi ve 20 milyondan fazla yazılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.