Microsoft disksiz versiyonlu XBOX ile dijital oyun dünyasına girdi

Microsoft’un önem verdiği Game Pass üyeliklerini daha fazla kullanıcıya ulaştırmak için çalışmalar devam ediyor. Mayıs ayında tanıtılacak yeni disksiz versiyon XBOX ile dijital oyun çağına giriş yapılacak.


Microsoft disksiz versiyonlu XBOX ile dijital oyun dünyasına girdi 1

Microsoft’un yeni oyun anlayışı ile birlikte artık kiralama sistemi ortaya çıktı. İnsanlar oyun kiralamayı istemiyor ama satın almakta istemiyordu. Hal böyle olunca ise ortaya üyelik sistemli yeni bir oyun anlayışı çıktı. Microsoft’un yeni üyelik sistemiyle birlikte artık sizde aylık bir ücret ödeyerek istediğiniz oyunu oynayabilir ve sürekli olarak bu oyun hesabınızda kalabiliyordu. Yeni oyun konsolu üreten ve Mayıs ayında piyasaya sürecek olan Microsoft, oyun konsolunda disk sürücüsü kullanmayacak. Haliyle oyun satın alsanız bile bu konsolda oynamak mümkün olmayacak. Bu yeni dönüşüm için Micrososft, dijital dünyaya giriş olarak bakıyor.

DİSK KAPASİTESİ OLACAK

Online oyun oynayacağız dedik ama aslında farklı bir sistemin geliştirilmeye çalıştığını söylemek gerekiyor. Microsoft, disksiz versiyonlu XBOX ile dijital dünyaya giriş yapacak ve artık disk satışı gibi birçok şeyle uğraşmayacak. Çok ekonomik bir fiyata satılacak yeni disksiz XBOX’ta istediğiniz oyunu internete bağlanarak cihazınıza indirebileceksiniz. Oyunların bu tarz bir indirme yöntemi ile oynanması ise dijital dünyanın ön ayak olduğu bir şey olacak. Yeni çıkacak oyun konsolunda tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi disk kapasitesi olacak.

XBOX GAME PASS ÜYELİKLERİ HIZLANACAK

Microsoft’un XBOX içni geliştirdiği bir üyelik sistemi olan ‘Game Pass’ ile birlikte 100’den fazla XBOX oyununu oynamak mümkündü. Bu sayı her geçen gün artıyor ama aynı zamanda Game Pass üyelik fiyatlarının da artış göstereceği söyleniyor. Game Pass üyelikleri ile kullanılabilecek olan bu cihazların fiyatları dünyanın en çok satan oyun konsolu PlayStation’dan daha ucuz olacağı için satışı konusunda sorun yaşanmayacak. Mayıs ayında yeni XBOX ve özelliklerini sizlere tanıtacağız.

YAZAR: EFE SALİH

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masomo yeni ofisini açmak için gün sayıyor! 5

Masomo yeni ofisini açmak için gün sayıyor!

Kısa zaman önce İngiltere merkezli Miniclip tarafından satın alınan Masomo, yeni ofisini İzmir'de açmak için gün sayıyor. Müstakil bir yerleşim yerine plaza hayatını tercih eden Masomo ekibinin yeni ofisi için geri sayım başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.