Judge Eyes satışları Japonya’da uyuşturucu sebebiyle durduruldu

Judge Eyes isimli oyunda Kyohei Hamura karakterini seslendiren ünlü oyuncu ve seslendirmen Pierre Taki uyuşturucu şüphesi ile gözaltına alındı. Olay sonucunda oyunun yapımcısı ve dağıtıcısı olan SEGA, satışları Japonya’da durdurdu. Detaylar için haberimizi okuyun.


Japonya’da kısa zaman önce satışa çıkan ve oldukça büyük bütçe ile tasarlanan bir oyun olan Judge Eyes, oldukça skandal bir gelişme ile gündeme geldi. Japonya’da oldukça fazla satan bir oyun olması ile birlikte en büyük artılarından bir tanesi genelde Kyohei Hamura karakterini seslendiren ünlü oyuncu ve seslendirmen Pierre Taki sebebiyle olmuştu. Japonya’nın uyuşturucu ile mücadele ekibinin eşzamanlı operasyonu ile uyuşturucu kullanan ve satışını yapan birçok eve baskın yapıldı. Gözaltına alınan isimler arasında Pierre Taki yer alıyor.

SEGA OYUN SATIŞLARINI HEMEN DURDURDU

Judge Eyes satışları uyuşturucu sebebiyle gözaltına alınan Pierre Taki sebebiyle tamamen durduruldu. Oyunun yapımcısı ve dağıtıcısı olan SEGA, bu kararı vermek için hiç düşünmedi ve Japonya’da devam eden Judge Eyes satışları tamamen durduruldu. Olayın akıbeti hakkında henüz net bir bilgi yok fakat SEGA, olayın kendisine sıçramaması için satışları durdurma kararı aldı.

AVUKATLAR DURUMA İTİRAZ ETTİ

Ünlü oyuncu Pierre Taki’nin gözaltına alınmasından sonra, uyuşturucu kullanımı şüphesinin gerçek olup olmadığına dair bir bilgi yoktu. SEGA olayın doğruluğunu kabul etti ve bu sebeple satışları durdurdu. Pierre Taki’nin avukatları duruma itiraz etse de herhangi bir değişiklik olmadı. Pierre Taki karşı dava açmaya hazırlanıyor ama olayın nasıl bir yol alacağı bilinmiyor.

YAZAR: KADİR NAZIM

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android Q Güncellemesinin Geleceği Huawei Telefonların Listesi Açıklandı

Geçtiğimiz günlerde ABD tarafından Çinli telefon üreticisi Huawei`ye uygulanan yaptırımlar nedeniyle Google, Huawei`nin Android lisansını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.