Japonya’da sıra değişti! Dead or Alive 6 liderlik koltuğuna oturdu

Japonya’nın en çok bilinen oyun şirketlerinden bir tanesi olan Tomonobu Itagaki tarafından tasarlanan Dead or Alive 6 oyunu satış rakamları ile liderlik koltuğunu ele geçirmiş oldu. 4K görüntülere sahip olan oyunun 25 bin sınırını geçtiğini de söyleyelim. Detayları haberimizde ele alıyoruz.


Japonya'da sıra değişti! Dead or Alive 6 liderlik koltuğuna oturdu 1

Japonya’da oldukça fazla tutulan bir kategori olan ‘anime’ kategorisi artık çok daha farklı bir hal aldı. Japonya’da başlayan spor ve dövüş oyunları çılgınlığına artık bir yenisi ekleniyor. Dengeleri değiştiren bir oyun olan Dead or Alive oyununun en yeni versiyonu yayımlandığı anda itibaren satış rekorları kırdı. Milyarlarca insanın olduğu Japonya’da çok ciddi bir satın alma ve indirme oranına sahip olan oyunun ilk versiyonu 2006 yılında yayınlanmıştı. Türkçesi ‘Ölü veya Diri’ olan oyunun, Türkiye’de de hatırı sayılır bir oyuncu kitlesi bulunmaktadır.

25 BİN SINIRINI GEÇTİ

Japonya’nın ünlü oyun dağıtıcısı olan Media Create, en çok satan oyunlar listesini geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Listenin kafasına çıkan oyun ise haberimizin başlığında da söylediğimiz gibi Dead or Alive 6 oldu. 26 binden fazla satılan oyunun, diğer oyunlardan çok fazla iyi çıkış yaptığı ve bu sebeple liderlik koltuğunu da kaptığı söyleniyor. 25 bin sınırını geçen Dead or Alive 6’nın yaratıcısı Tomonobu Itagaki şirketi ise sessizliğini koruyor.

4K GÖRÜNTÜLERE SAHİP KARAKTERLER VAR

Oyunun en güzel yanlarından bir tanesi ise kimsenin tahmin edemeyeceği şekilde grafik değerlerinin bir hayli yeterli olmasıdır. Japonya’da liderlik koltuğuna oturan Dead or Alive 6’nın oldukça büyük bir kitlesi var daha önceki oyunlarda sık sık oynanıyor. Dead or Alive 6’da karakterler ve aynı zamanda birçok harita sadece 4K görüntüden oluşuyor. Oldukça büyük grafik değerlerinin uygulandığı oyunun birçok oyun platformunda satışa çıkması ve dünya çapında da satış rekorları kırması bekleniyor.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masomo yeni ofisini açmak için gün sayıyor! 5

Masomo yeni ofisini açmak için gün sayıyor!

Kısa zaman önce İngiltere merkezli Miniclip tarafından satın alınan Masomo, yeni ofisini İzmir'de açmak için gün sayıyor. Müstakil bir yerleşim yerine plaza hayatını tercih eden Masomo ekibinin yeni ofisi için geri sayım başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.