Google yeni ürünü tasarladı! Oyuncu kolu patenti alındı

Google’ın almış olduğu bir patenti medyaya sızdıran yabancı kaynaklar, firmanın oyun kolu üreteceğini savundu. Gelen haberlere göre Android tabanlı bir oyuncu kolu üretilecek ve bu kol önümüzdeki günlerde icra edilecek olan 2019 GDC’de tanıtılacak.


Google yeni ürünü tasarladı! Oyuncu kolu patenti alındı 1

Teknoloji devi Google’ın her sektörde boy göstermek için çalışmalar yapmak istediğini çok iyi biliyoruz. Yeni gelen bir haber ise bizi çok şaşırttı çünkü Google’ın oyun kontrolcüsü için bir patent aldığı ve hatta yine iddiaya göre önümüzdeki günlerde oyun kontrolcüsünün tanıtımı yapılacak. Google’ın girmediği sektör artık kalmadı fakat oyun konsolu çıkarmadan neden bir oyun kontrolcüsü çıkardığına helen anlam veremiyoruz.

ANDROİD TABANLI BİR OYUNCU KOLU OLACAK

Google’ın üretmiş olduğu bir platform olan Android platformunda çok ciddi değişiklikler bulunuyor. Yeni Android sürümü ile birlikte birçok yenilik gelecek. Google’ın oyuncu kolu için özel bir Android serisi geliştirdiğini düşünüyoruz ki yeni çıkan oyun kontrolcüsü, yani oyuncu kolunun işletim sisteminin Android tabanlı olduğunu da düşünüyoruz.

ALAY KONUSU OLDU

Alınan oyuncu kolu patenti ile birlikte Google’ın nasıl bir başarı beklediği halen tartışmalı bir konudur. Yabancı basında ortaya çıkan haber birçok oyuncunun Google ile alay etmesine sebep olurken, alay konusu haline gelen Google marka oyuncu kolunun 2019 GDC’de tanıtılması bekleniyor. Hep birlikte neler oluyor göreceğiz.

YAZAR: EMİNE YEMİNEL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkmmo Forum Büyümeye Devam Ediyor! 5

Turkmmo Forum Büyümeye Devam Ediyor!

2009 yılında yayın hayatına başlayan Turkmmo Forum`u  2,3 milyon üyesi ve 20 milyondan fazla yazılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.