Google Stadia tanıtıldı! Oyun dünyasında devrim yapılacak

Uzun zamandır kulislere konu olan Google’ın bulut tabanlı oyun platformu sonunda ortaya çıktı. Google Stadia ismini alan oyun platformunun alt yapısı Chrome olacak. Google Stadia’da çalışacak özel bir oyun denetleyicisi de tanıtıldı.


Google’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı ve aynı zamanda birçok iddiası basına düşen oyun platformu sonunda belli oldu. Video oyun platformu Google Stadia tanıtıldı. Bulut tabanlı bir sistem olacak yeni oyun konsolunun tasarımı oldukça etkilidir.

Wi-Fi olan her yerde Google’ın sunucularına bağlanacak ve direkt olarak istediğiniz oyunu oynayabileceksiniz. Üstelik Google Stadia platformuna özel olarak yeni bir oyun denetleyicisi de tanıtıldı. Hemen yukarıda görselini görebiliyorsunuz.

FİZİKSEL KONSOL OLMAYACAK

Oyun konsolu deyince hepinizin aklına, binlerce liraya satın alınan markaların oyun konsolları geliyor ama artık bu durum değişiyor. Televizyon, akıllı telefon yada bilgisayarınızı bir oyun canavarına dönüştürmek mümkün olacak. Bunun için ise Chrome kullanılacak. Google Stadia, Chrome tabanlı olacak ve birçok oyunu destekleyecek.

İlk aşamada Ubisoft ile ortaklık kuran Google, Chrome tabanlı oyununda nişancı ve FPS oyunlarına yer verecek. Google Stadia ne kadar başarılı olacak hep birlikte göreceğiz.

YAZAR: EFE SALİH

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nintendo Switch’de yenilik! Dungeons & Aliens kullanıma sunuldu

Nintendo Switch kullanıcılarını uzun zamandır beklediği bir strateji oyunu olan Dungeons & Aliens sonunda yayınlandı. Oyunun öne çıkan özellikleri ve aynı zamanda hikayesini haberimizde ele alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.