Google AB tarafından saldırı alıyor! 9,4 milyar TL ceza verildi

Google’a geçtiğimiz günlerde 1.4 milyar avroluk bir rekabet cezası kesildi. AB tarafından kesilen cezada, sebep olarak rekabet kuralları hiçe sayıldığı söyleniyor. Detaylar haberde..


Google’ın Avrupa Birliği ile başı uzun yıllardır dertten kurtulmuyor. Google’ın ödediği cezalar yetmedi ve halen üst üste cezalar gelmeye devam ediyor. Amerikan devi arama motoru Google’ın rekabet kurallarına uymadığı belirtildi. Avrupa Birliği Komisyonu çeşitli sebepler gösterilerek Google’a 1.49 milyar avro ceza verdi. Bu para Türk lirasına çevirdiğimizde 9.4 milyar TL yapıyor.

Rekabeti yavaşlatmaya çalışıyor

Google’ın web sitesi sahipleri ile anlaşma yaparak rakip arama motorları ile çalışmayı engellediğini söylediği iddia ediliyor. Bu gerekçe ile rekabet kurallarına uyulmadığı ve Google’a sırf bu yüzden 9,4 milyar TL ceza verildiğini söyleyelim. Google bu cezayı ödememek için elinden geleni yapacak.

Online reklam sektöründe lider!

Google Adwors ile reklam sektöründe en başarılı şirket olan Google’ın rekabet kurallarını hiçe saydığı söyleniyor. Google Adwors ve Adsense ile birlikte web site sahiplerine imzalatılan sözleşmede, diğer arama motorları ile çalışma veya farklı bir reklam ekleme olayı ortadan kaldırılıyor Bunun farkına varan Avrupa Birliği 1.49 milyar avro ceza ile Google’a sesini duyurmayı başardı.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fotoğrafları Çıplak Hale Dönüştüren DeepNude Uygulaması Kapatılıyor 4

Fotoğrafları Çıplak Hale Dönüştüren DeepNude Uygulaması Kapatılıyor

Fotoğrafları yapay zeka ile çıplak hale dönüştüren DeepNude uygulamasının fişi çekiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.