God of War 3 bilgisayarlarda oynanacak kıvama geldi

Sadece PlayStation 3 ve 4’de oynanabilen God of War 3 oyunu için iyi haber geldi. RPCS3 emülatör programı artık God of War 3’ü destekliyor. Oyun hatasız olarak çalıştırılsa bile FPS’nin ciddi düşüş yaşadığı gözlemleniyor.


Oyun konsollarında oynanabilen God of War 3, RPCS3 programına gelen yeni güncellemeyle birlikte artık bilgisayarlarda oynanabilir bir hal almaya başladı. Yeni RPCS3 güncellemesi bütün PC oyuncularını sevindirdi çünkü God of War 3 yeni güncellemeye kadar sadece PlayStation’da oynanabiliyordu. RPCS3 programı ise bir emülatör görevi görüyor. Yani oyun konsolları için yapılmış bir çok PlayStation oyununu bilgisayarda açmanıza yarayan uygulamadır. Bu program milyonlarca insan tarafından kullanılıyor ve oyunlarını bilgisayar versiyonları için çıkarmayan birçok geliştiriciye ders niteliğindedir.

BAZI SAHNELERDE FPS SORUNU YAŞANIYOR

God of War 3’ü bilgisayarda oynamak isteyen birçok oyuncunun hemen bahsi geçen RPCS3 programında bu oyunu deneyeceğini tahmin ediyoruz. Oyun gayet iyi bir şekilde bilgisayarlarda oynayabiliyor fakat bazı sahnelerde FPS sorununun olduğu gözden kaçmıyor. Yabancılar bazı sahnelerde FPS’nin 20’lere kadar düştüğünü görmüşler. Bizim oyunu deneme fırsatımız olmadığı için henüz FPS alamadık.

2019’DA YENİ YAZILIMLA BİRLİKTE FPS YÜKSELECEK

RPCS3 programında çok ciddi bir oyuncu bu oyunu oynasa bile geliştiriciler God of War 3 yada yeni bir serinin bilgisayar versiyonunu çıkarmamakta oldukça kararlılar. Yeni gelen bilgilere göre 2019 yılında yazılım daha geliştirilecek ve oyunu en az 50 FPS’de oynayacağız. Elbette bu FPS oranları PlayStation 4 için geçerli olacaktır. Ayrıca yüksek FPS’de RPCS3 ile oyun oynamak için güçlü bir donanıma sahip olmanız gerekecektir.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android Q Güncellemesinin Geleceği Huawei Telefonların Listesi Açıklandı

Geçtiğimiz günlerde ABD tarafından Çinli telefon üreticisi Huawei`ye uygulanan yaptırımlar nedeniyle Google, Huawei`nin Android lisansını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.