GameStop destek bekliyor! Satışları ciddi düşüş var

Amerikan oyuncu ekipmanı devi GameStop, satışların ve gelirin azaldığını açıkladı. Satışlarında yüzde %5’lik bir düşüş yaşadığını dile getiren şirketin satışma tehlikesinin olduğu ise Amerikan basınında geniş yankı buluyor. Detaylar haberimizde ele aldık.


GameStop destek bekliyor! Satışları ciddi düşüş var 1

Teksas merkezli ABD oyun ekipmanları satan kuruluş olan GameStop, satışların düştüğünü fakat halen kötü haberi vermek için erken olduğunu söyledi. Dünyada şuanda çok ciddi bir ekonomik sorun yaşanıyor ve biz bu etkileri Türkiye’de çok daha net hissedebiliyoruz. Alım gücününün ciddi bir derecede azalması elbette insanları etkileyen bir durum olsa da, bu durumdan en çok etkilenenlerin genelde şirketler olduğunu görebiliyoruz. Birçok şirket kepenk kapatırken, bazı şirketler ayakta kalmak için köklü olarak değişiklikler yapıyorlar. 1984 yılında kurulan şirkette genelde oyuncu ekipmanları gibi şeyler satılıyor.

SATIŞLAR YÜZDE 5 ORANINDA AZALDI

GameStop’tan yetkililerin yaptığı açıklamada oldukça ciddi sorunların olduğu ama bunun üstesinden geldikleri dile getirildi. Bununla birlikte ele alınan konu ise 2018 satışlarının, 2017 satışlarına göre yüzde 5’lik bir düşüş gösterdiği ve bu düşüşün devam ettiği bildirildi. Oyun konsolları, oyun ve aklınıza gelebilecek her türlü oyuncu ekipmanı için tercih edilen GameStop gelirleri düştü. Şirket açıklamalarına göre 2018 yılında 2.5 milyar dolardan biraz daha fazla gelir elde edildi. Elde edilen gelirlerin büyük bir kısmı ürün malyetine ve aynı zamanda personel maaşlarına ödeniyor.

PİYASADAKİ DEĞERİNDE ARTIŞ OLUYOR

GameStop satışlarının genel olarak azaldığı ve gelirin düştüğü söylendi ama yetkililerin iyi haberlerinin olduğunu da söylemek gerekiyor. Verilen bilgilere göre kulaklık ve bazı aksesuar satışlarında oldukça iyi giden GameStop’un piyasadaki değeri sürekli olarak değişiyor. Amerikan basınında ise GameStop, iki özel sermaye şirketini satın almak için kendini satışa çıkarabileceğini söyledi. Piyasadaki değeri bu sebeple günden güne artıyor. GameStop ilerleyen günlerde nasıl bir durum ile karşı karşıya kalacak hep birlikte göreceğiz.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zula Sistem Gereksinimleri 2019 5

Zula Sistem Gereksinimleri 2019

Zula sistem gereksinimleri belli oldu. 2019 Zula sistem gereksinimleri minumum ve maksimum değerlerini bu yazımızda açıklıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.