FPS nasıl yükseltilir? İşte yöntemi

FPS oranı yükseltmek için bu haberde sizlere detaylı bilgi akışı yapıyoruz. FPS nasıl yükseltilir sorusuna cevap verdiğimiz bu haberimizde, FPS nedir sorusuna da cevap veriyoruz.


Oyun performansını gösteren en büyük detaylardan bir tanesi olan FPS, son zamanlarda en çok merak edilen şeylerden birisi oldu. Bu haberimizde FPS’nin ne olduğuna ve aynı zamanda oyun içerisinde nasıl yükselteceğimize dair detayları sizlerle paylaşıyor olacağız. Özellikle trend oyunlar olan CS:GO, LoL ve PUBG’de FPS artırmak için çok özel yöntemleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

OYUNLARIN LİTE SÜRÜMLERİNİ TERCİH EDEBİLİRSİNİZ

İlk olarak sizlere bilinen bir tekniği söylemek istiyoruz. PUBG gibi yüksek performans gerektiren oyunları oynarken daha iyi bir performans alabilmek için yapmanız gereken bazı detaylar var. Bu detaylara girmeden sizde oyunların ‘lite’ sürümlerini, yani daha az performans gerektiren ve işlemci ile ekran kartınızı daha az yoracak kullanabilirsiniz. Bu sadece FPS çok ciddi oranda artacaktır.

FPS: KARE SAYISINI ÖLÇMEK DEMEKTİR

FPS’nin ne olduğuna değinmeden geçmeyelim. Ekran kartı, işlemci ve RAM arasındaki bağlantıyı ölçen FPS, oldukça kullanılan bir terim olmaya başladı. Frame Per Second, Türkçesi saniye biriminde kare sayısını ölçmek olan FPS, bütün FPS oyunlarında sık sık merak edilir. Son çıkan bilgisayarların ekran kartlarında kullanılan özelliklerde genelde FPS oranları ekranın sol üstünde görülüyor.

FPS NASIL YÜKSELTİLİR?

FPS oranı yükseltmek için yapmanız gereken şeyler aslında çok basittir. Bütün oyunlarda geçerli bu yöntem, sizin FPS oranızı artıracak yöntemler arasındadır. Oyundan keyif alma dereceniz düşebilir fakat performans olarak en az 120 FPS alabilirsiniz. Oyunun derinlik efektlerini, görsellerini ve diğer bütün görsel detayların derecesini azaltmanız gerekiyor. Kendinize göre ayarları yaptıktan sonra eğer yine FPS sorunu ile karşı karşıya kalırsanız bu haberimizin altından sorunları bize bildirebilirsiniz.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Call of Duty Mobile Hileleri ve Hack Programları

Cod Mobile Hileleri ve Hack Programları oyunun çıktığı ilk günden itibaren yayınlanmaya başladı. Tencent`in Call …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.