Forza Street oyunu iOS ve Android platformunda ücretli olacak

Microsoft’un çok yakında tanıtacağı ve mobil cihazlar dahil birçok platformda oynanabilecek olan Forza Street oyunu hakkında iddialar gelmeye devam ediyor. Bütün Forza serilerini alt üst edecek olan yeni oyun hakkındaki detayları bu haberimizde açıklıyoruz.


Forza Street oyunu iOS ve Android platformunda ücretli olacak 1

Microsoft tarafından yıllar önce piyasaya sürülen araba yarışı oyunu olan Forza, yeni serisiyle kısa zaman önce karşımıza çıkmıştı. Microsoft bir açıklama yapmadı ama Forza Street oyununun bu yıl içerisinde Windows 10 ile birlikte iOS ve Android platformunda da yayınlanması bekleniyor. Oyunun diğer popüler oyunlar gibi ücretsiz olarak değil, ücretli yayınlanması üzerinde duruluyor ama elbette açıklanan resmi bir açıklama henüz yoktur.

İNGİLTERE ŞİRKETİYLE ORTAK GELİŞTİRİLDİ

Amerikan devi Microsoft’un İngiltere merkezli Electric Square şirketi ile ortak geliştirdiği bir oyun olan Forza Street oldukça gelişmiş bir grafik değerine sahiptir. Türkiye’de de bir hayli oyuncusu bulunan Forza oyunu hakkında ortağın açıklaması ile gündem konusu oldu. Electric Square açıklamasına göre Forza Street, sadece PC yada konsollar için değil, iOS ve Android platformunda da çalışması için sıfırdan inşa edildi. Bu açıklama ise bu yıl içerisinde Forza Street oyunun mobil cihazlarda karşımıza çıkacağını gösteriyor.

FORZA STREET BÜTÜN SERİLERİ ALT EDECEK

Forza oyunun birçok serisi bulunuyor ve en yeni sürüm olacak, sıfırdan inşa edilen Forza Street, çok yakında tanıtılacak. PC ve konsolların dışında mobil cihazlarda da karşımıza çıkacak olan yeni seri oyunu Microsoft’un önümüzdeki günlerde yapılacak bir E3’te tanıtması bekleniyor. Konsol kalitesindeki oyunları bütün mobil cihazlarda oynatmak için geliştirilen Microsoft ürünü Project xCloud ile bu iddiaların gerçek olduğu apaçık ortadır. Forza Street hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

YAZAR: KADİR NAZIM

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı! 5

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı!

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı Türkiye’de geliştirilen özgün fikrî mülkiyete sahip oyunları belirleme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.