“forum.turkmmo.com bağlanmayı reddetti” Hatası ve Çözümü! Turkmmo Kapandı mı ? Neden Açılmıyor ?


“forum.turkmmo.com bağlanmayı reddetti” Hatası ve Çözümü! Turkmmo Kapandı mı ? Neden Açılmıyor ? 1

Turkmmo ve benzeri sitelere giremediğini belirten kullanıcıların sayısı artmış durumda. Bunun temel sebebi kullanıcılar tarafından hile adı altında bilmedikleri, güvenilmez sitelerden hile indirmeleri. Özellikle Metin2 hileleri indirten sitelerin en çok başvurduğu yöntem bu. Bu siteler size metin2 hilesi yükletiyorlar ve o hileyi yüklediğinizde bilgisayarınıza müdahale edip rakip gördükleri siteleri engelliyorlar. Yani siz o engellenen sitelere durumu fark edene kadar giremiyorsunuz.  Öncelikle bu sorunu yaşamamak adına bu tarz bilgisayarınıza müdahale eden sitelerden herhangi birşey indirmemelisiniz.  Çünkü bu siteler bugün bilgisayarınıza müdahale edip site engelletirler, bir sonrakinde ise bilgisayarınızdan kişisel verilerinizi, şifrelerinizi çalarlar.

Çeşitli sitelere giremiyorsunuz ve bunun kaynağının bu tarz siteler olduğunu düşünüyorsanız bu işin çözümü var. Aşağıdaki yöntemlerden birini uygulayarak bilgisayarınıza yapılan müdahaleyi devre dışı bırakabilirsiniz.

MANUEL ÇÖZÜM
1- Bilgisayarınızda C:\Windows\System32\drivers\etc içerisinde bulunan hosts dosyasını sağ tıklayıp Not defteri aracılığıyla açıp içindeki verileri silebilirsiniz.

OTOMATİK ÇÖZÜM
1- BURAYA TIKLAYARAK RstHosts`u indirin,
2- Bilgisayarınızda çalışan hrşeyi kapatın, güvenlik yazılımlarını devre dışı bırakın,
3- İndirdiğiniz RstHosts programını sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştırın,
4- Program üzerinden Modifier butonuna tıklarsanız bilgisayarınızın Hosts dosyası açılır ve bu şekilde düzenleyebilirsiniz. Restaurer butonuna tıklarsanızda hosts dosyanızı orjinal ve sorunsuz haline otomatik olarak getirir. Creer un rapportbutonu ise hosts dosyanızla ilgili rapor oluşturur.

Güncel metin2 hileleri indirmek için Turkmmo sitesini ziyaret edebilirsiniz

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı! 5

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı!

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı Türkiye’de geliştirilen özgün fikrî mülkiyete sahip oyunları belirleme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.