Fortnite ve PUBG arasındaki mobil savaş hız kazandı

Fortnite ve PUBG arasında rekabetin hız kazanması savaşı bir hayli kızıştırmaya başladı. Popülerlik anlamında PUBG önde olsa da oyuncuların her iki oyunu da aktif olarak oynadığı istatistiklerde ortaya çıkıyor.


Mobil oyunlarda son zamanlarda büyük bir rekabet olduğu ortaya çıkan projelerden görülüyor. Eğer sizde mobil oyunlara meraklıysanız akıllı cihazlarınızda yer alan birden fazla oyun olduğunu tahmin ediyoruz. Yabancı kaynaklı basın kaynaklarına göre çok kısa zaman önce çıkan ve yılların yapımlarını yerin dibine sokan PUBG ile Fortnite arasında büyük bir savaş var. Bu savaş hem yapılan yatırımlar ile hem de indirilme sayısı ile doğru orantılı olarak ilerliyor. Savaşın kazananı yok ama rekabetin çok acımasız geçtiğini söyleyelim.

GÜNDE 30 MİLYON AKTİF KULLANICILARI VAR

Her iki yapımında günde en az 30 milyon aktif kullanıcısı var. Bu sayı bazı günlerde artabiliyor. Okulların tatile girmesiyle yada hafta sonları sayının en az 1.5 katına ulaştığını söylemek gerekiyor. Günde 30 milyon aktif kullanıcısı gerçekten müthiş bir rakamdır. Fortnite oyuncusu sayısının Kasım ayı verilerine göre 200 milyonu geçtiği söylendi. PUBG mobil versiyonu ve masaüstü versiyonu ile birlikte 200 milyon biraz daha fazla oyuncusu var. Arada milyonlar olduğunu biliyoruz ama bu çok büyük bir fark yaratmıyor.

GOOGLE REKABETİ ÇIKMAZA SOKTU

Google Play Store günde milyarlarca insan tarafından ziyaret ediliyor. Bu sayı elbette her geçen gün artıyor ve tıpkı bu oyunlar gibi mobil mağazanın da milyonlarca ziyaretçisi var. Google Play tarafından yılın oyunu seçilen PUBG, Fortnite karşısında böylece büyük bir başarı yakalamış oldu. Her iki oyununda başarılı olduğu ve özellikle ‘Battle Royale’ kategorisinde büyük yapımları geride bıraktığı söylendi.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çukur Dizisi Şimdi Zula`da!

3 sezondur adını zirveye yazdıran ve dünyada farklı coğrafyalarda pek çok ülkede beğeniyle izlenen Ay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.