Fortnite 2018 yılında yapımcılarını zengin eden oyun oldu

2018 yılında gellir elde eden uygulamaları araştıran bir şirkete göre, Fortnite açık ara farkla birinci oldu. 1 yıldan daha kısa sürede bütün piyasayı ele geçiren Fortnite oyunununu yeni yılla birlikte çok daha fazla gelir etmesi bekleniyor.


Fortnite 2018 yılında yapımcılarını zengin eden oyun oldu 1

2017 yılının üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülen ve sürüldüğü ilk günden beri kullanıcılar tarafından oldukça fazla beğenilen hayatta kalma oyunu Fortnite, 2018 yılında gelir elde eden oyunlar arasında açık ara farkal birinci oldu. Sadece PC sürümü bulunan ve bazı oyun konsollarında da oynanan, mobil platformlarda da girişimi olan Fortnite oyunu sadece bu halde bile açık ara farkla en çok gelir elde eden uygulama oldu. SuperData’nın yaptığı araştırmada ve açıkladığı yeni raporda 2019 yılında en çok para kazanan oyunlar listelendi. 2017 yılında oyun konsollarda oynanan oyunlarda yüzde 458 oranında artış sağlandı.

1 YILDA 2 MİLYAR DOLAR GELİR ELDE EDİLDİ

SuperData tarafından paylaşılan bilgilere göre ücretsiz olan Fortnite oyununun, 2017 Temmuz ayından başlayarak 2018 yılının sonuna kadar  toplamda 2.4 milyar dolar gelir elde ettiği ve bu gelir ile oyun piyasasında bir hayli adından söz ettirdiği ortaya çıktı. Açık ara farkla birinci olan oyunun yeni yılla birlikte çok daha fazla gelir sağlaması için mobil versiyonunu piyasaya çıkaracağı söyleniyor. Konuyla alaklaı olarak gelişmeler gelmeye başladığında sizlere Fortnite oyunu hakkında daha detaylı bilgi vereceğiz.

PUBG’NİN ELDE ETTİĞİ GELİR LİDERLİĞE YETMEDİ

Aynı segmentte bir oyun olan ve oyuncuların hayatta kalmak için yarıştığı PUBG oyununda oldukça büyük gelişmeler oldu. Özellikle yeni haritalar ekleyerek kullanıcıları etkilemeyi başaran PUBG’nin elde ettiği gelirin 1 milyar dolardan biraz daha fazla olduğu yine araştırma sonucunda ortaya çıkan bir sonuçtu. PUBG ve Fortnite arasındaki bu zorlu çekişmede PUBG sıranın ortalarında iken Fortnite neredeyse 2 katı gelir elde ederek en çok para kazanan oyun oldu.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fotoğrafları Çıplak Hale Dönüştüren DeepNude Uygulaması Kapatılıyor 5

Fotoğrafları Çıplak Hale Dönüştüren DeepNude Uygulaması Kapatılıyor

Fotoğrafları yapay zeka ile çıplak hale dönüştüren DeepNude uygulamasının fişi çekiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.